Balıkesir Merhaba Gazetesi

Hesap soracağız

Hesap soracağız
06 Mart 2015 - 0:07

Genel

Son kez aday olduğunu söyleyen CHP Milletvekili Namık Havutça, CHP’nin iktidar olması için şartların uygun olduğunu, Ülkemizin ve Balıkesir’in kaybettiklerinin geri alınacağını, iktidardan hesap sorulacağını söyledi.

Yeniden milletvekili aday adayı olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Namık Havutça, partililerle bir araya geldiği toplantıda CHP’nin iktidarı için şartların uygun olduğunu, bunun için yapılması gerekenin birlik beraberlik gücünün harekete geçirilmesi olduğunu söyledi. CHP iktidara geldiğinde 8 Haziran günü Ülkemizin ve Balıkesir’in kaybettiklerinin geri alınacağını belirten Havutça, “AKP iktidarından hesap soracağız” dedi.

Milletvekili Havutça, Meclis’te yaptığı çalışmalarla partisini en iyi şekilde temsil ettiğini, Meclis’te verdiği yasa teklifleri ile de önemli çalışmalar yaptığını, ilk yasa teklifinin köylüye ucuz mazot ile ilgili olduğunu, Meclis’te 118 kez söz aldığını hatırlattı.

İKTİDAR BORCUMUZ VAR

Havutça, Ergenekon soruşturmasının nasıl kurgulandığını ortaya çıkarttığını, 4 Bakanla ilgili Soruşturma Komisyonunda da en iyi temsilin sağlandığını, fakat Yüce Divan oylamasında ise 5 oyla Bakanların kurtulduğunu anlattı. Havutça, “Birini Yüce Divana göndersek AKP’nin işi bitmişti” dedi.

İktidarın uyguladığı baskının Kenan Evren döneminden daha ağır olduğunu, toplumun gerilimin arttığını söyleyen Havutça, “Türkiye’yi dindar-kindar, alevi-suni diye böldüler. Kardeşliğimizi yok etmeye çalışan bu iktidardan mutlaka kurtulmalıyız. Gezi olaylarında ölen gençlerimize, Soma’da ölen işçilerimize, Atatürk’e iktidar borcumuz var. İktidar olmamız için şartlar çok uygun. Bunun için birlik içinde olmalıyız” dedi.

Havutça, seçimlerde CHP’nin karşısında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun değil, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın olduğunu belirterek, Davutoğlu için; “23 Nisan Başbakanı” ifadesini kullandı. CEMİL YURTMAN

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.