Balıkesir Merhaba Gazetesi

HiÇ Mi OKUMADINIZ?

HiÇ Mi OKUMADINIZ?
27 Eylül 2014 - 0:10

Genel

 

011

Karesi Belediyesi’nin ‘sakar’ elemanı “Belediye Başkanı Yasin Sağay” diye yazdı, Politika ve Posta gazeteleri kontrol etmeden ‘kopyala yapıştır gazeteciliği’ yaptı.

ÖNCEKİ gün Karesi Belediyesi’nin, basın bültenine yazılan ‘Karesi Belediye Başkanı Yasin Sağay’ hatasını Balıkesir’de yayın yapan Politika ve Posta gazeteleri olduğu gibi yayınlayarak adeta ofsayt’e düştüler. Belediye basın biriminin yaptığı hata, zincirleme devam etti.
Daha önce de benzer hatalar yapan Karesi Belediyesi Basın Birimi’nin bu yanlışı bir yana asıl problemin ise yerel gazetelerin ‘Nasıl olsa hazır haber’ diyerek hiç kontrol edilmeden sayfalarına taşıması oldu. Sonuçta bu dikkatsizlikler her iki taraf için de trajikomik oluyor.

2222

Tarık da atlamış!
İNCE eleyip sık dokuyan, kalemşörlüğü ile bilinen Politika Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Tarık Sürmelioğlu gazetesinde yaşanan bu hatayı farketmemiş. Dün yaşanan bu olayın ardından şehirdeki medya çalışanları ‘Büyükşehirde işe başlayınca gazeteyi boşladı’ yorumunu yaptı. HABER: SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.