TeknolojiEkonomiGündemTürkiye Gündemi

Milli Mobil Hız Tespit Sistemi, İhracat Başarısı Yakaladı

Yerli mobil hız tespit sistemi, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri ve bir Türk Cumhuriyeti'ne ihraç edildi

Milli Mobil Hız Tespit Sistemi, İhracat Başarısı Yakaladı

Yerli mobil hız tespit sistemi, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri ve bir Türk Cumhuriyeti’ne ihraç edildi

Milli Mobil Hiz Tespit Sistemi Ihracat Basarisi Yakaladi 1

Yerli Üretim, Global Başarı

Teknopark Ankara’da faaliyet gösteren MESAN Elektronik Sanayi Ticaret AŞ, geliştirdiği milli mobil hız tespit sistemi “Medar MTS” ile uluslararası pazarda dikkat çekiyor. MESAN Genel Müdürü Mustafa Ünlü, yerli LiDAR tabanlı hız tespit sisteminin, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri ve bir Türk Cumhuriyeti’ne ihraç edildiğini duyurdu.

Milli Mobil Hiz Tespit Sistemi Ihracat Basarisi Yakaladi 2

LiDAR Teknolojisi ile Yeni Nesil Çözümler

Milli Mobil Hiz Tespit Sistemi Ihracat Basarisi Yakaladi 5

Mustafa Ünlü, “Medar MTS’nin LiDAR tabanlı bir mobil hız tespit sistemi olduğunu ve araç üzerinde, yol kenarında tripod üzerinde ya da bir direk üzerinde kullanılabildiğini belirtti. 2020 öncesine kadar doppler tabanlı hız tespit sistemleri kullanan Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı, LiDAR teknolojisine geçişle birlikte daha keskin ve doğru veriler elde etmeye başladı. Ünlü, “LiDAR teknolojisi, trafik yoğunluğunda araç kaçırmama ve hayalet okumaların önüne geçme gibi avantajlar sunuyor,” dedi.

Milli Mobil Hiz Tespit Sistemi Ihracat Basarisi Yakaladi 3

 

Yapay Zeka Destekli ve Patentli

Geliştirilen sistem, araç sınıflaması yapma, şerit ihlali tespiti, plaka tanıma ve trafik istatistik raporları oluşturma gibi çok yönlü özelliklere sahip. Ünlü, “AR-GE çalışmaları sonrası, yapay zeka destekli bu yenilikçi yaklaşım için patent aldık. Milli ve özgün mobil hız tespit sistemimiz Medar MTS, ülkemizin ilk ve tek patente sahip çözümü oldu,” diye ekledi.

Milli Mobil Hiz Tespit Sistemi Ihracat Basarisi Yakaladi 4

İhracat Hedefleri ve Yeni Ürünler

Ünlü, Amerika kıtası ve Avrupa’daki büyük trafik güvenliği fuarlarına katılarak büyük ilgi gördüklerini ve yeni pazarlara açılma hedefinde olduklarını belirtti. Ayrıca, trafik güvenliği alanında ürün gamını genişletmeye yönelik AR-GE çalışmalarının devam ettiğini ve 2025 yılında iki yeni ürünü duyurmayı planladıklarını açıkladı.

Milli Mobil Hiz Tespit Sistemi Ihracat Basarisi Yakaladi 6

Yurt İçi ve Yurt Dışı Pazarda Güçlenme

MESAN, Jandarma Genel Komutanlığına 300 sistem teslim etti ve Emniyet Genel Müdürlüğüne de aynı sistemleri kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. HAB bölgesinde kurdukları yeni tesis ile bölge gücü olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar.

Elektrikli Araçların Şarj Noktalarında Rekor Tüketim

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu