Balıkesir Merhaba Gazetesi

 Hocaoğlu’ndan Demir’e ziyaret

 Hocaoğlu’ndan Demir’e ziyaret
28 Ekim 2014 - 0:13

Genel

Kamu Hastaneleri genel sekreteri Hasan Hocaoğlu kanser tedavisi gören Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan  Demir’i ziyaret etti. Hocaoğlu, bu ziyaretinde Balıkesir’in “onkolojik tanı ve tedavi merkezi” olarak planlandığı açıklamasında bulundu.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir’i cemiyet binasında ziyaret etti. Kanser tedavisi görmekte olan Demir’le bir süre sohbet eden, Hocaoğlu, “dostları sadece hastane odalarında değil, normal zamanlarda da ziyaret etmek gerek” dedi. Hocaoğlu, bu buluşmada Balıkesir’deki sağlık politikaları ve kanser tedavileri ile ilgili gelişmelerden de söz etti. Sağlık Bakanlığı’nın ‘global bir sağlık politikası’ izlediğini vurgulayan Hocaoğlu, Balıkesir’in de bu anlamda “onkolojik tanı ve tedavi merkezi” olarak planlanmış bir şehir olduğunu bildirdi.  Hocaoğlu, merkezin oluşturulmasında Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur’un eşinin de büyük katkı sağladığını açıkladı.

Bu çalışmalarda Balıkesir’deki ihtiyacın ne kadar fazla olduğunu gözlemlediklerini belirten Hocaoğlu, “Eskiden Bursa, İstanbul ve İzmir e giden hastalar artık Balıkesir de tedavi görebiliyor, ancak bunun daha üst aşaması var. Büyük şehirlerimizde daha kapsamlı tesisler var. Balıkesir Marmara bölgesinin müsait bir yerinde konum olarak, ağırlık olarak 2. basamak hizmetleri veriyoruz.. tıp fakültesinin daha da yükselmesiyle birlikte bu hizmetleri daha iyi hale getirmeliyiz. Bu konuda çalışmamız var. Cihaz altyapısından daha cok politik altyapısı önemli. Gerek bakanlığımıza, gerek ilimizdeki siyasi erke bu işi sunup onların da desteğiyle ilimizdeki sağlık hizmetlerini bir üst düzeye çıkartmaya hazırlanıyoruz” dedi. Hasan Hocaoğlu, Doğumevi ek binasında yoğun psikiyatr ve diyaliz merkezinin de yapım aşamasında olduğunu, yakın zamanda hasta kabulüne başlanacağını bildirdi. HABER: SEDAT KAYA

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.