Balıkesir Merhaba Gazetesi

Hocaoğlu’ndan tokat gibi yalanlama

Hocaoğlu’ndan tokat gibi yalanlama
13 Şubat 2015 - 0:02

Genel

Bizden kimse birşey istemedi

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Yusuf Hocaoğlu, Balıkesirspor’un sözlü veya yazılı olarak kendilerinden saha isteği talebinin olmadığını söyledi.

KULÜP Başkanı Hocoğlu, son günlerde yazılı ve görsel medyada yer alan Balıkesirspor’a Büyükşehir tesislerinin kullandırılmadığı iddialarına yaptığı yazılı basın açıklaması ile cevap verdi. Hocaoğlu “Balıkesirspor’un antrenman sahasının bakımda olması nedeni ile Büyükşehir Belediyespor Kulübümüzden antrenman yapmak için sözlü veya yazılı saha isteme talebi olmamıştır. Öncelikle bu hususta verilen demeç ve iddialar ile yayınlanan haberlerin asılsız ve gerçek dışı olduğunun bilinmesini isteriz” dedi. Hocaoğlu yazılı açıklamasında şunları dile getirdi:

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR’DAN SAHA TALEP EDİLMEDİ

“Balıkesirspor’un şu an konuşlandığı ve çalışma yaptığı alan ve tesisler Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne aittir.Büyükşehir Belediyespor tesisleri de iddia edildiği gibi İsmail Ok zamanında değil 2008 yılında Sabri Uğur döneminde hizmete alınmıştır. Balıkesirspor’un 27 Ocak 2015 tarihinde kulübün resmi internet sayfasından yapılan duyurudan da anlaşılmaktadır ki saha, Torku Konyaspor maçından önce değil, Akhisarspor maçı öncesinde 10 günlüğüne bakıma alındığı belirtilmiş, antrenman için hangi gerekçeler ile Manisa’ya gittikleri de açıkça belirtilmiştir. Söz konusu açıklamada Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü yönetimi olarak bizlerden istenen herhangi bir talebe yer verilmediği de yine kulübün resmi internet sitesindeki açıklamadan anlaşılmaktadır. Akhisarspor Manisa’nın takımıdır ve sahasını gelen misafir takıma, o hafta maçları olmasına rağmen açmıştır. Bunun üzerinden 10 gün geçtikten sonra Konya maçı öncesi asılsız ve yalan haberler ile konuyu gündeme getirmek, olası bir mağlubiyetin tepkilerini başka yöne çekmek ve kamuoyunun algısını başka yere yönelterek hedef saptırma girişimi olarak değerlendirilmektedir.”
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BALKES’E ‘BİLA BEDEL’ OYUNCU VERDİ

“Balıkesirspor Kulübü Başkanı Tuna Bey, sezon başından bu yana şahsımı iki kez aradı ve iki sporcum için transfer teklifinde bulundu. Fakat bu sporcular için yetiştirme bedeli veya transfer ücreti veremeyeceklerini belirtip yardımcı olmamı istediler. Biz de bu sporcuların transferlerini bedelsiz olarak gerçekleştirdik. Kendisine aynen şunu söyledim, ‘Balıkesirspor şehrimizin markası, O’na destek ve yardımcı olmak hepimizin görevidir. Başka bir talep veya isteğiniz olursa elimizden geleni yapacağımızdan emin olabilirsiniz’ dedim. O da gösterilen ilgi ve yardımdan dolayı teşekkür etti. Bu konu bir ayrıntıydı.”

RANDEVU İSTEDİLER, GÖRÜŞMEYE GELMEDİLER

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Yusuf Hocaoğlu, Balıkesirspor Kulübü yönetiminden 10 Şubat günü kendisini arayıp ilk defa resmi talepte bulunulduğunu, bunun için istedikleri randevuya ise gelmediklerini belirtti. Yusuf Hocaoğlu, “Tüm bu haber ve polemiklerden sonra Balıkesirspor yöneticisi İsmail Sarsılmaz 10 Şubat 2015 tarihinde telefon ile arayıp ilk kez resmi olarak saha kullanımı için görüşme isteğinde bulundu ve 11 Şubat’a randevu istedi. Kendisine istediği tarihte veya dilediği zaman görüşebileceğini belirtmeme rağmen henüz görüşmeye gelen olmamıştır. Balıkesirspor hepimizin takımıdır. Yenildiğinde çok üzüldüğümüzü, yendiğinde de çok sevinip mutlu olduğumuzu herkesin bilmesi gerekir. Bunu da her zaman açıklıkla dile getirdiğimi ve getirdiğimizi belirtmek isterim.” HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.