Balıkesir Merhaba Gazetesi

Hükümet konağı hizmete girdi

Hükümet konağı hizmete girdi
21 Nisan 2015 - 0:02

Genel

Burhaniye’de geçtiğimiz yıl yapımına başlanan yeni hükümet konağında yürütülen çalışmalar tamamlandı.

Burhaniye’de geçtiğimiz yıl şubat ayında temeli atılan hükümet konağı tamamlanarak hizmete girdi. Hükümet konağının tüm birimleri içinde barındıracağı açıklanırken, Burhaniye Kaymakamı Mehmet Göze, yeni hükümet konağını bu hafta hizmete aldıklarını belirtti. Yeni hükümet konağında yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi veren Göze, “Binamız 2013 yılı Eylül ayında ihaleye çıktı. 2014 yılı Şubat ayında da yapımına başlandı. Yaklaşık bir yıllık süre zarfında binamız tamamlandı” dedi.

Yeni hükümet konağı hakkında da konuşan Göze, “Binamız, zemin ve bodrum üzerine 3 kat olmak üzere aşağı yukarı 5 bin metre kare kullanım alanına sahip. Temel oturma alanı bin 200 metre kare. Binamızın mimarisi Selçuklu mimarisi baz alınarak yapılmıştır. Onun dışında, binamızda adliye, emniyet ve ilçe tarım gibi,hususi özellikleri olan birimlerin dışında aşağı yukarı tüm resmi birimleri toplamış bulunmaktayız” dedi.
Yeni hükümet konağının vatandaşa daha kaliteli hizmet vermek amacıyla tasarlandığını sözlerine ekleyen Kaymakam Göze, “Şu anda birimlerimizin tamamına yakını yerleşmiş bulunmakta. Özellikle kendi sistemleri olan sistemlerini açması gereken birimler, tapu gibi birimlerimiz, faaliyete geçmedi” diyerek, emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.