Balıkesir Merhaba Gazetesi

HÜNERLERİNİ SERGİLİYORLAR

HÜNERLERİNİ SERGİLİYORLAR
10 Kasım 2014 - 0:12

Genel

Ece amca ilköğretim okulu öğrenci ve öğretmenleri etkin çalışmalarla ders konularını önemli gün ve haftalar kapsamında işliyor. Gerek sınıf gerekse okul panolarında yer alan öğrencilerin ellerinden çıkan çalışmalar gururla panoya yerleştiriliyor.

Zeynep: Derslerimiz arasında Atatürk’ü anlatan konular var. Bu konuda çok güzel çalışmalar öğretmenlerimiz bize yaptırtıyor. Ülkemizi nasıl kurtarılmış savaşlar nasıl yapılmış ve zaferler nasıl kazanılmış bunlar ilgi çekici.

Abbas: 10 Kasım’da Atatürk’ü anma etkinlikleri yapılıyor. Dersimizde de işlediğimiz konular var. Etkinlik olarak şiir, kompozisyon, resimler yapıyoruz. Panomuz var önemli gün ve haftalarda yada ders konularına göre çok şey yapıyoruz.

İsmail: Etkinlikleri çok seviyorum. Şiir yazmak, düşünmek yaratıcı olmak gibi. Birde en güzeli bunu arkadaşlarımızla birlikte bir arada yapıyor olmanın da keyifli olduğunu düşünüyorum.

Hazar: Okulumu ve öğretmenlerimi seviyorum. Bilincindeyim ki burada çok şey öğreneceğim. Arkadaşlarımla derslerimi dinleyecek onlarla birlikte teneffüslerde eğleneceğim.

Semih: Derslere çalışmak güzel ama anladığımda daha çok seviyorum ders çalışmayı. Atatürk’ün ölümünün yıldönümü bugün onu da derslerimizde gördük ve etkinlikle onu anlatmaya yaşatmaya çalıştık.

Melike: Arkadaşlarım şiir yazdı. Bende değişik şeyler yapmaya çalıştım. Panomuzda yaptığımız çalışmalarımız oluyor onları beğeniyorum.

Elifnur: Öğretmenimiz çok güzel çalışmalar yaptırıyor. Evde de devamını yapıyorum.

Şeyda: Ben sizinle  yazdığım bir yazıyı paylaşmak isterim.

Sevgili Atatürk. Seni çok seviyoruz. Keşke ölmeseydin ve bende seni görebilseydim. Ne kadar çok yenilikler yapmışsın. Bende senin gibi olmak istiyorum. Dürüst saygılı ve planlı olmak gibi. Bizi düşmanlardan kurtardın. Çocukluğumuzu yaşatmak için herşeyi yaptın. İnşallah bizi çok seviyorsundur. Bizi görüyorsun bizde çalışkan olmak için çok çalışıyoruz. Bir gün seni ziyarete geleceğiz.3-B Şeyda

Simay: Bende şiir yazdım. Kendi elimle ama şiir Hikmet Par’a ait.Elleri konuşuyor Mustafa Kemal’in Zaferi barışı yaratmış elleri, Hürriyeti, saadeti adaleti Sevgiyle dağıtmış elleri .Elleri konuşuyor Mustafa Kemal’in öğretmen elleri, Bir tahta başında bir kürsüde Bize öğreten elleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.