Balıkesir Merhaba Gazetesi

HÜRMET ETMELİYİZ

HÜRMET ETMELİYİZ
25 Mart 2015 - 0:32

Genel

Ülkemizde her yıl 18–24 Mart tarihleri arası “YAŞLILARA SAYGI HAFTASI” olarak kutlanmakta.

Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir bu aynı zamanda bir minnet borcudur.

 

MUSA MELİH TAŞKIN: O gezide ben çok duygulandım. Ağlamamak için kendimi zor tuttum. Bazı arkadaşlarım kendilerini tutamadı ağladı. 50 yıl sonra belki ben de orada olacağım. Bilmiyorum.

ERDEM ANIL BİLGİÇ:Huzurevindeyken çok duygulandım. Amcaları, teyzeleri çok sevdim. Bütün ziyaret ettiklerimizi çok sevdim. Onlar da beni sevdi. Arkadaşlarım ağladı. Ben de göstermeden içimden ağladım. Müsait olmadıkları için ziyaret kısa sürdü. Olsun o kısa sürede en mutlu bendim.

İBRAHİM BOZANALP: Orada bir nene vardı. Ona benim babaannem yok Sen olur musun dedim. O da olurum dedi ve ağladı. Orada üzüntü acı yani içim parçalanmıştı. Ve ağladım. Daha da konuşunca kötü oluyorum kusura bakmayın. Ağlamak geliyor içimden O vicdansızlar huzurevine terk ediyor ve bir daha ziyarete gelmiyor. Vicdanım sızlıyor.

GÖZDE ERGENÇ: Nineler ve dedelerle konuştuk Sorular sorduk, İsminiz, mesleğiniz nedir, yaşınız kaç, çocuğunuz ve torununuz var mı? Hepsinin ellerini öptük. Bizi sevdiler. Onlar da bize de kaça gidiyorsunuz diye sordular. İsimlerimizi sordular.

KAMİL TEKİN:Huzur evindeki büyüklerin Hallerine üzüldüm, Oraya giderken çok heyecanlıydım. Onların halini hatırını sorunca çok sevindiler onları görünce çok mutlu oldum. Onlarla konuşmayı çok sevdim. Yaşlılar bizi görünce çok sevindiler.

YASEMİN ATEŞÖZ: Huzurevi, ne gittiğimde yaşlıların halini hatırını sordum. Onları görünce biraz duygulandım. Onlarla saygılı konuştum. Onlarla konuşunca mutlu oldum.

KADER AKDOĞAN: Mutlu oldum. Tabi ki üzüldüm, duygulandım. Ama çok sevecen insanlar. Allah kimseye göstermesin. Allah uzun ömür versin. Onlara da söyledik. Hayalleri iyi veya kötü, ama mutlular.

İBRAHİM TEKİN:Ben oraya gittiğimde çok şey öğrendim. Orada nenelerin dedelerin ellerini öptüm kaç yaşında olduklarını sordum.

SULTAN ÖNER: Mutlu oldum. Biraz da duygulandım. Ve ben de yaşlanınca neler olacağını öğrendim. Ve yaşlı neneleri ve dedeleri çok sevdim.

CEMİL CAN CURA: Orada babaanne ve dedelerin üzgün olduğunu gördüm.

AHMET A. İÇÖZ: Huzurevine gittiğim için sevindim. Yaşlıları görünce çok sevindim. Yaşlılarla çok güzel anlaştık.

KARDELEN BAYATA:Amcalarla ve teyzelerle konuştuk. Yaşın kaç çocuğun var mı diye sorduk Teyzeler, amcalar bizlere bir şeyler anlattılar. Biz de duygulandık.

HAZIRLAYAN: FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.