Balıkesir Merhaba Gazetesi

Huzurevleri ücretsiz olsun

Huzurevleri ücretsiz olsun
15 Kasım 2014 - 0:06

Genel

Türk Emekli-Sen Şube Başkanı İbrahim Şayan,  yaşlıların yaşadığı sorunlara dikkat çektiği açıklamasında huzurevlerinin de ücretsiz olması çağrısında bulundu.

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk emekli-Sen’in Balıkesir Şubesi Başkanı yaşlıların sorunlarına dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Yaşlılara saygının kültürümüz içinde önemli bir yeri olduğunu belirtirken, yaşlılık dönemlerinde ihtiyaç duyabilecekleri huzurevlerini de ücretsiz olması çağrısında bulundu.

Toplumda bir kültür erozyonu yaşandığını, bunlardan birinin de yaşlılara eskisi gibi saygı gösterilmemesi olduğunu vurgulayan Şayan, herkesin bir gün yaşlanacağını dile getirdi. Şayan, “Her insan için farklı anlamı olan yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşıyan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılara gösterilen saygı ve hürmet, toplumun kültür seviyesi ve gelişmişlik düzeyini ortaya koymaz mı. Hani aksakallılara hürmet, elleri öpülesi nineler nerede ? Türk toplumu öldü mü; yoksa başka bir ülkede mi yaşıyoruz” diye konuştu.

“Türkiye’de 65 yaş ve üzeri yaşlı nüfusun büyük bir bölümü, düşük gelir düzeyindedir. Bu nedenle sağlıksız, bilinçsiz ve dengesiz beslenmeden kaynaklanan hastalıkların etkisi altındadır” diyen Şayan, yaşlıların sağlıklı bir hayat sürmesi, ihtiyaçlarının karşılanması için huzurevlerinin ücretsiz olması gerektiğine vurgu yaptı.  HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.