GündemTürkiye Gündemi

Huzuru Bozana Ceza! İp Üstünde Denetim

Öyle bir denetim yaptılar ki kaçacak yer bulamadılar...

Huzuru Bozana Ceza! İp Üstünde Denetim, Balıkesir’de Milli Güvenlik, genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanması için bir uygulama gerçekleşti. Uygulamayı zabıta ve bekçiler il genelinde yaptı.

 

Huzuru Bozana Ceza! İp Üstünde Denetim

Son Dakika 2 1

Trafiğin güvenliğini tehlikeye sokanlar yakalandı

103 ekip ve 385 personel Balıkesir’de 2681 şahsı sorguladı. Ayrıca 3 kişi yoklama kaçağı ve bakaya çıktı. 1 şahıs Hakaret, kişilerin huzur ve hüsukunu bozmak, halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılamak,1 şahıs Trafik güvenliğini tehlikeye sokma, 1 şahıs Mala zarar verme,  suçlarından olmak üzere Toplam: 6 Aranan şahıs yakalandı.

2B

ASAYİŞ VE TRAFİK HUZUR UYGULAMASINDA AMAÇ NE OLDU?

Asayiş ve Trafik Huzur Uygulamasında; Suç veya kabahatin işlenmesinin önlenmesi, şüpheliler ile aranan şahısların yakalanması ve suç unsurlarının ele geçirilmesine” yönelik olarak; Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde, Mahalle, Cadde, Sokak, Park, Meydan ve Alanlarda ve farklı hareket noktalarında olmak üzere uygulama yapıldı.

Son Dakika 4

ADLİ/İDARİ İŞLEM YAPILAN ŞAHISLAR:

2 şahıstan 2 adet ruhsatsız tabanca ve 6 adet fişek bulundu. Ayrıca 2 şahıstan Toplam:101 adet sentetik ecza maddesi, 1 şahıstan “10.84 gr esrar maddesi elde edildi.

3 şahıs hakkında “TCK:191” suçundan, 2 şahıs hakkında “6136 SKM” suçundan olmak üzere Toplam:(5) şahıs hakkında “Adli” işlem yapıldı. Ayrıca 1 şahsa Kapalı alanda tütün mamulleri tüketime suçundan “5326 SKM” suçundan, 1 şahsa Kumar oynama-(Tombala) suçundan, 2 şahsa ceza yazıldı .

NERELERİ DENETLEDİLER?

418 Umuma açık yer, park, bahçe, meydan, alan, metruk yerler denetlendi ve kontrol edildi. Ayrıca 1 İşyerine Kapalı alanda tütün mamullerinin tüketilmesine izin verme-(4207 SKM) ve canlı müzik ruhsatı olmadan müzik yayını yapma-(2559 SKM) suçundan,1 İşyerine Saat: 22.00’dan sonra alkol satışı yapmak-(4250 SKM) suçundan, olmak üzere 2 işyerine “İdari” işlem uygulandı.

DENETLENEN ARAÇ ve UYGULANAN YAPTIRIMLAR:

İl genelinde toplamda 1.507 araç denetlendi. Ayrıca 68 Araç sürücüsüne toplam:271.998 TL idari para cezası uygulandı.  Öte yandan 14 Araç trafikten men oldu.

Haber: Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu