Balıkesir Merhaba Gazetesi

İçişleri Bakanliği’ndan 81 İle ‘Seyahat Muafiyeti’ Genelgesi

İçişleri Bakanliği’ndan 81 İle ‘Seyahat Muafiyeti’ Genelgesi
12 Şubat 2021 - 11:43

İçişleri Bakanliği’ndan 81 İle ‘Seyahat Muafiyeti’ Genelgesi

İçişleri Bakanliği’ndan 81 İle ‘Seyahat Muafiyeti’ Genelgesi. İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine “Eğitim Personeline Seyahat Muafiyeti” konulu genelge gönderdi.

YOĞUNLUK OLABİLİR DEĞERLENDİRMESİ

Genelgede, gerek 15 Şubat itibarıyla kademeli olarak yüz yüze eğitime geçilecek olması gerekse yarıyıl tatilinin sona ermesi nedeniyle başta öğretmenler olmak üzere eğitim öğretim personelinin, bu hafta sonu şehirler arası seyahatlerde bir yoğunluk oluşturabileceğinin değerlendirildiği yer aldı.

13-14 ŞUBAT’TA SEYAHAT MUAFİYETİ

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde yapılacak şehirler arası yolculuklarda (toplu ulaşım araçlarıyla yapılanlar hariç) seyahat izin belgesi alınması zorunluluğunun bulunduğu hatırlatılan genelgede, görev yaptıkları yer dışında bulunan öğretmenler ile diğer eğitim personelinin, 13-14 Şubat’ta özel araçlarıyla yapacakları şehirler arası seyahatlerde bu zorunluluktan muaf tutulacağı açıklığa kavuştu. Genelgeye göre, bu kişilerin denetimler sırasında öğretmen/personel kimlik kartlarını ibraz ederek aile bireyleriyle birlikte görev yerlerine özel araçlarıyla seyahat edebilecekler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.