Balıkesir Merhaba Gazetesi

İHH’den mültecilere 15’inci TIR yola çıktı

İHH’den mültecilere 15’inci TIR yola çıktı
26 Ocak 2015 - 0:07

Genel

Suriyeli mülteciler için dün bir TIR dolusu gıda ve ihtiyaç maddesi yola çıkartıldı. Bu TIR, 15’incisiydi

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsanı Yardım Derneği (İHH) Balıkesir Şubesi, Kilis’te ve Suriye sınırındaki mülteci kamplarına ulaştırılmak üzere bir TIR dolusu gıda, giysi ve ihtiyaç maddesi gönderdi. Derneğin bugüne kadar gönderdiği TIR sayısı böylece 15’e ulaşmış oldu. Zağnos Paşa Camisi önünde dün yapılan törende Karesi Müftüsü Fahri Sağlık‘ın yaptığı dualarla araç yola çıktı.

Zağnos Paşa Camisi önündeki törende konuşan İHH Balıkesir Şube Başkanı Mustafa Memiş, bugüne kadar 14 TIR yardım malzemesi gönderildiğini, sayının bu araçla birlikte 15 TIR’a ulaştığını, yardımların devam edeceğini, Balıkesir halkına yapılan yardımların da devam etiğini belirtti.

İHH Balıkesir Şube Başkan Yardımcısı Aydın Ataç, TIR’da 16 ton un, giysi, kuru gıda, peynir, bebe bisküvisi, kadın pedi gibi gıda ve malzemelerden oluşan 21 ton ihtiyaç maddesi bulunduğunu belirtti. Malzemelerin maddi değerinin 50 bin TL’yi bulduğunu belirtti. Ataç, yardım malzemelerinin, Kilis’teki Suriyeli mülteci kampında ve Suriye sınırındaki ara bölgede ve Suriye’deki kamplara gönderildiğini bildirdi. Ataç, kamplarda günde 170 bin adet lavaş ekmeğin imal edildiğini de sözlerine ekledi. Yardıma bazı sendika ve sivil toplum örgütlerinin üyeleri de destek verdi. Vatandaşlar da 30 liralık gıda standart paketler ile destek oldu. HABER: CEMİL YURTMAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.