Balıkesir Merhaba Gazetesi

İHH’NİN 18’NCİ TIR’I YOLA ÇIKTI

İHH’NİN 18’NCİ TIR’I YOLA ÇIKTI
18 Nisan 2015 - 0:49

Genel

Hayırsever Yaşar Özmen tarafından temin edilen İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı’na teslim edilen 20 ton üzerindeki yardım, KÜÇÜKSAN’da kılınan Cuma namazı sonrası yapılan duaların ardından Suriye’deki savaş mağdurlarına ulaştırılmak üzere yola çıktı.
Yeni Sanayi 1’nci Kapı esnafının duaları eşliğinde devam eden programda kısa bir konuşma yapıldı. Burada yapılan konuşmada ‘ Gönderilen yardımın ulaştırılması aşamasında Balıkesir Taşıyıcılar Kooperatifi tarafından ücretsiz olarak bu ulaşımı sağladığı belirtildi. Programa, Balıkesir Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Erol Çetin ve İHH üyeleri, İHH Balıkesir Temsilcisi Mustafa Memiş ve esnafında katılım sağladığı programda 18’nci tırın yola çıktığı belirtildi. Hayırsever Yaşar Özmen ise “Böyle şeyler hakkında pek fazla konuşulmaz ve reklamı da yapılmaz, Allah rızası için, insanlık için Suriye’deki kardeşlerimizin ihtiyaçları için azda olsa katkımız olursa ne mutlu bizlere” şeklinde konuştu. BAŞÖTKOP başkanı Erol çetin ‘bu yardımların devamı ve örnek olmasını diliyorum’ dedi.
YARDIMLAR DEVAM ETSİN İSTİYORUZ
‘Daha öncede gıda ağırlıklı olmak üzere giysi, kışlık yakacak, soba, ev eşyaları dahil ve özürlü arabaları olmak üzere yardım malzemeleri gönderdik. Bundan sonrada duyarlı Balıkesir’li kardeşlerimizden yardımlarına devam etmelerini istiyoruz. Çünkü son zamanlarda Suriye’deki kardeşlerimizin geçen günlere göre daha ağırdır.’ DURMUŞ ALİ DOĞDU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.