Balıkesir Merhaba Gazetesi

İHTİYACI OLAN HERKESE HER YARDIM YAPILMALIDIR

İHTİYACI OLAN HERKESE HER YARDIM YAPILMALIDIR
9
14 Nisan 2020 - 13:24

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, salgın sürecinde yerel yönetimlerin elinden gelen tüm gayreti gösterdiğine inandıklarını belirtirken, “Ancak bu aşamada vatandaşa sadece ‘evinde kal’ demek yeterli değil. Vatandaşı evinde tutacak yönetim becerisine sahip olunması gerekmektedir. Kuru kuruya ‘evinde kal’ demek yöneticilik değildir” dedi.

CHP’li Ahmet Akın, Balıkesir’de yerel yönetimler tarafından alınan önlemlerin uygulanmasını yakından takip ettiğini, yetkililerle sık sık görüştüğünü, gösterdikleri gayretli çalışmalar için kendilerine minnettar olduklarını dile getirdi. Salgın sürecinin iyi yönetilmesi gerektiğine dikkat çeken Ahmet Akın, aksayan tarafların vatandaşlardan kaynaklanıyor olsa bile pozitif yaklaşımla düzeltilip yanlışların düzeltilebileceğine dikkat çekti. “Bu süreçte, ayrımcı anlayışı kabul etmek mümkün değildir” diye Akın şöyle devam etti:

“Bu gün salgın sürecinde ihtiyacı olan herkese gereken yardım sonuna kadar yapılmalıdır. Maskesinden gıda yardımlarına kadar her türlü ihtiyaç yöneticiler tarafından istisnasız sağlanmalıdır. Virüs; insan, yaş, cinsiyet, statü ayrımı yapmadan hızla yayılmakta ve ölümlere neden olmaktadır. İnsanımızı bu salgın sürecinde evde tutacak yönetim becerisi olmadığı için hem insanlarımız tehlikeye atılmakta ve haksız yere suçlanmaktadırlar. İşi gücü olmayan insan aynı zamanda parası da olmayan, evine ekmek götürmek zorunda insandır. Hiçbir insanımız, hemşehrimiz küçümsenecek ifadelerle hele hele şehrin yöneticileri tarafından nitelendirilemez. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Bu insanlarımıza gereken tüm yardımları yaptığınıza inandığınızda vicdanınız rahat bir şekilde başınızı yastığa koyabilirsiniz. Ben biliyor ve inanıyorum ki hiçbir vatandaşımız sadece canı sıkıldığı için dışarı çıksın.”

“ATANMIŞTAN, SEÇİLMİŞİNE, GAZETECİSİNDEN VATANDAŞINA HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ”

Zor bir süreçten geçerken yöneticilerin de insan olarak hatalar yapabileceğine ancak bu hatalara düşmemek ve hataların telafisi mümkün olmayacak hasarlara yol açmaması için katılımcı anlayışın benimsenmesi gerektiğini belirten Ahmet Akın, “Hepimiz insanız yanlışlarımız olabilir. Bu yanlışları düzeltebileceğimiz yerde eleştirilere açık olmalı, katılımcı ve şeffaf yönetim anlayışını benimsemeliyiz. Gün, birlik olma günüdür. En üst makamdaki atanmış ya da seçilmiş yöneticiden vatandaşına, gazeteciden sağlık çalışanına, yaşlısından gencine, hepimiz aynı gemideyiz. Birlik ve beraberlik içinde akla ve bilime dayanan dayanışma seferberliği içinde bu salgından en az yara ile kurtulmak için mücadele edeceğiz. Yöneticilerimizin şehrimiz için aldığı kararlara uymak vatandaşlarımızın sağlığı içindir. Bununla birlikte yöneticilerimizin de eldeki imkanlarını vatandaşlarımız için şeffaf yönetim anlayışla seferber etmelidir.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.