Notice: Trying to get property 'display_name' of non-object in /home/merhaba/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/generators/schema/article.php on line 52

Balıkesir Merhaba Gazetesi

İki kez okunacak yazı

İki kez okunacak yazı
01 Kasım 2014 - 0:13

Genel

CHP Gazipaşa İlçe Başkanlığı’nın yemeğinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının kürsüye dayandırıldığını görünce yüreğim cız etti.

Kürsüde konuşan eski Genel Başkan Deniz Baykal, kürsüye dayanan fotoğrafta Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu. Gerekçeleri, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun posteri yokmuş, partiden söktükleri fotoğrafını kürsünün önünde yere koymuşlar.

O fotoğraf öyle çok şey anlatıyor ki sayfalar dolusu yazsam söylemek istediklerimin yarısını söylerim de yerim yetmez. Ancak tek kelimeyle söyleyeyim sayfalara bedele olsun:

Çok büyük ayıp etmişsiniz. Utanmanız gerekir.

Anımsayın; Atatürk İzmir’in kurtuluşunda halkın coşkun gösterileri arasında kalacağı evin önüne gelince, kapının önüne serilmiş bayrağı görünce durdu, bu ipekten kocaman bir Yunan bayrağı idi.

Atatürk, o yerde serili bayrağın önünde, bulunduğu noktada kaldı.

– Bir ulusun bağımsızlık simgesi olan bayrak çiğnenmez, dedi ve bayrağı kaldırtarak içeri girdi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Yunan bayrağına gösterdiği özeni CHP’liler kendi Genel Başkanı’na göstermiyorsa bu çok ayıptır. Çünkü o fotoğraf aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi’ni temsil etmektedir.

Bu kürsüye dayalı fotoğraf olayını burada bırakıyorum ve panellerde de dile getirdiğim eksikliklere vurgu yapmak istiyorum.

Genel Başkanına dahi saygısızlık yapabilen, ileri geri konuşan, onun şahsına yönelik saldırıda bulunan partililere panellerde şöyle sesleniyorum.

Bu CHP’de “3 S” eksik

Sonra sıralıyorum…

S’lerin birincisi SEVGİ… Aranızda sevgi eksik. Birbirinizi sevmiyorsunuz. Başka partilerden insanlara gösterdiğiniz sevginin onda birini bile kendi partilinizden esirgiyorsunuz.

İkinci S, SAYGI’dır. Sevmeyebilirsiniz. Ancak birbirinize karşı saygılı davranmak zorundasınız. Sevginin olmadığı yerde saygı da olmazsa birliği, beraberliği tesis edemezsiniz.

Çiftçi Murteza Bey’in kör dolap beygirleri gibi döner durursunuz. Su yerine suyunu çıkarırsınız ama asla iktidar olamazsınız.

Üçüncü S ise SOL’dur. CHP’de “Sol” eksik. Sol deyince akla hemen “Emek“ gelir. Dayanışma, eşit ve hakça paylaşım gelir. Demokrasi gelir. İnsan hak ve özgürlüklerinin savunması gelir. İşçi, köylü, emekçi gelir.

CHP kendi içinde demokrasiyi uygulamıyorsa, sol arayışlar yerine sağdan medet umar hale geldiği vurgulanıyorsa; “İktidara gelse ne olur, gelmese ne olur” diye düşünenler çoğunluktadır.

Halka umut aşılamak gerekmektedir. Ezilenler, kendilerini CHP’de ifade edebileceklerine inanmalıdır.

CHP’nin vazgeçilmezi demokrasi olmalıdır. Bu nedenle de CHP, önce kendi içinde demokrasiyi uygulamalıdır!

Halkın çocuklarının da tabanın desteği ve onayını alarak milletvekili olabilmesi için yargı denetiminde bir ön seçim kaçınılmazdır.

Ben böyle konuşurken bir hanımefendi çıktı. Dördüncü “S” den söz etti.

SADAKAT de eksik”, dedi.

Eski Genel Başkana yaranacağım derken yenisinin fotoğrafını kürsüye dayamak, yenisine yaranacağım derken eskisini telefon defterinden kazımak sadakatsizliktir.

Hele halkın oylarıyla, örgütün desteği ile belirli makamlara ulaştıktan sonra, “Küçük dağları ben yarattım, sırada büyük dağlar var” diye kasılarak gezmek ve halkı küçümsemek ise hem ahlaksızlıktır hem de sadakatsizliktir.

Söke’de ki panelde beşinci “S” de eklendi.

SANDIK eksik”, dediler. Sandığın CHP’nin iktidarını getirmesini dilediler.

Sevgi, saygı, sol, sadakat olmazsa… CHP’nin tabanı kendi oylarıyla, demokratik bir önseçimle adaylarını belirlemezse sandıktan çıkacak sonucu merak edenlere söyleyeyim.

Dönün geriye ve bu yazıyı bir kez daha baştan okuyun, sindire, sindire

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.