Balıkesir Merhaba Gazetesi

İki mahalle birleşiyor

İki mahalle birleşiyor
05 Eylül 2014 - 0:06

Genel

İki mahalle birleşiyor

Plevne ve Gaziosmanpaşa mahallelerini birleştirecek olan üst geçit için ilk kazma vuruldu.

02

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Gaziosmanpaşa ile Plevne Mahalleleri’nde gerçekleştirilen yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışmalar kapsamında, TCDD Caddesi ile Demiryolu Caddesi Yeni İzmir Yolu altından 9,5×6 metre boyutlarında betonarme kutu menfez ile bağlantı geçişi yapılarak mahalleler arası araç ve yaya ulaşım kolaylığı sağlanacak. Yaklaşık 1 ay sürmesi planlanan yol yapım çalışmalarının Kurban Bayramı öncesi bitirilmesi planlanıyor, çalışmalar süresince geçici olarak trafiğe kapalı servis yolları yerine arka yollardan geçiş sağlanabilecek.

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Başkan Uğur; “Gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalarla Plevne ve Gaziosmanpaşa’da yaşayan vatandaşlarımızın pazara ulaşımlarını kolaylaştırarak, daha rahat bir yaşam sürdürmelerini hedefliyoruz. Planlı, programlı ve doğru işler yapmak istediğimizden uzun değerlendirmelerin sonunda çalışmalarımıza başlıyoruz. Vatandaşımızın parasını doğru yerlerde kullanma ve iyi işler yapma düşüncesiyle çalışıyoruz” dedi.

Yol yapım çalışmaları incelemesine, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri Yusuf Hocaoğlu, Av. Mehmet Birol Şahin, Dinçer Orkan, Av. Mesut Akbıyık, Fen İşleri Daire Başkanı Ayhan Arık, Başkan Danışmanları Mehmet Bozdemir ve İsmail Özkan katıldı.
HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.