Balıkesir Merhaba Gazetesi

İKSES-2014 BAÜ’’de

İKSES-2014 BAÜ’’de
25 Ekim 2014 - 0:05

Genel

İklimlendirme ve Soğutma konusunun uzmanları Balıkesir Üniversitesi’de bir araya geldi. Sempozyumda iklimlendirme konusunun duayenlerinden merhum Prof.Dr. Sabri Savaş için de özel bir bölüm açıldı.

Ulusal İklimlendirme ve Soğutma Eğitimi Sempozyumu’nun(İKSES) ikincisi Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Çağış Kampüsü’nde başladı. BAÜ’nün konunu uzmanlarından olan merhum öğretim üyesi Prof.Dr. Sabri Savaş adına ithaf edilen sempozyumda BAÜ’lü öğretim üyelerinin yanı sıra Ege Üniversitesi’nden, İTÜ’den, Uludağ Üniversitesi’nden konunun uzmanı öğretim üyeleri ve sektörün temsilcileri katıldı. Büyükşehir, Karesi ve Altıeylül belediyeleri başkanlarına sempozyuma katkılarından dolayı plaketle teşekkür edildi.

Sempozyuma Ege Üniversitesi’nden Prof.Dr. Fikret Pazır, İTÜ Devres Danışmanlık’dan Prof.Dr.Onur Devres, Uludağ Üniversitesi’nden Prof.Dr. Recep Yamankaradeniz, Teknosav’dan Selçuk Savaş ve Frigo Mekanik’den Cemal Yılmaz sempozyumda katılımcıları iklimlendirme ve soğutma hakkında bilgilendirdiler. Sempozyuma; Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mahir Alkan, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu, Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, akademisyenler ve soğutma klima sektörü temsilcileri katıldı. Sempozyuma katılan firmalar kongre salonunda hazırlanan stantlarda ürünlerini tanıtma fırsatı buldu.

 “ÇITAMIZ DAHA DA YÜKSELECEK”

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mahir Alkan sempozyumda iklimlendirme ve soğutma eğitimi hakkında üniversitenin geçmiş yıllarda eldi etmiş olduğu başarılar hakkında bilgi verdi. Prof.Dr.Alkan, “Üniversitemizden mezun olan bir çok öğrencimiz ülkenin çeşitli noktalarında iklimlendirme ve soğutma sektöründe çalışmaktadır. Sürdürdüğümüz eğitimlerimizle de iklimlendirme ve soğutma sektöründe çıtamızı daha da yükseltmekteyiz” dedi.

2. Ulusal İklimlendirme Soğutma Eğitimi ve Sempozyumu’na katkılarından dolayı Prof.Dr. Mahir Alkan; Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu adına hazırlanan plaketleri Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu’na takdim etti. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.