Balıkesir Merhaba Gazetesi

İktidara destek istedi

İktidara destek istedi
04 Kasım 2014 - 0:02

Genel

 Sağlık-Sen’in kongresine katılan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, hükümetin hedeflerinin gerçekleşmesi için verilen desteğin devamını istedi. Hedefe ulaşmak için ‘inanmak ve hedefe kilitlenmek’ gerektiğini söyledi.

Sağlık- Sen’in, iki adayla yapılan, Genel Başkan Yardımcıları Kemal Çırak ve Mustafa Örnek’in de katıldığı 4. Olağan Kongresi Balkonuk Center’de gerçekleştirildi. Kongrede bir konuşma yapan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Memur-Sen’in hükümetin hedeflerine, 2023 ve 2071 vizyonu hedeflerine ulaşması için verdiği desteğin devamını istedi. Kendisinin de eski bir Sağlık-Sen’li olduğunu belirterek Memur-Sen’li olmaktan gurur duyduğunu söyledi. Sendikacılığın sadece ücret sendikacılığı olmadığını vurgulayan Kafaoğlu, sendikaların üyelerinin haklarını korurken ülke geleceği için çizilen yolda gayret sarf etmesi gerektiğini vurguladı. Kafaoğlu, “Sağlık-Sen ve Memur-Sen olarak bu konuda yaklaşık 12 yıldır ciddi katkılar sağladığınızı, içinizden biri olarak biliyorum, bundan da son derece mutlu oluyorum” diye konuştu.

2023 VİZYONUNA DİKKAT ÇEKTİ

İktidarlarının 2023 vizyonu ve 2071 vizyonu olduğunu belirten Kafaoğlu, “Bu hedefe toplumun her kesimi ile birlikte gideceğiz. Allah’ın izniyle ülkemiz bir ve beraber olduğu zaman, iri ve diri olduğu zaman bütün kurum ve kuruluşlarıyla, bütün örgütleriyle beraber tek hedefe kilitlendiği zaman başaramayacağımız bir şey yok. 12 yıllık Ak Parti iktidarı döneminde bunun en güzel örneklerini görüyoruz. Şimdi de Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yine güçlü Türkiye olarak emin adımlarla ilerliyoruz. Sizlerin de verdiği destekle bu 2023 ve 2071 hedeflerine doğru ilerliyoruz. Ben burada, bu kongrenin Sağlık-Sen için hayırlı olmasını diliyorum. Bu yönetimle çok yakın çalıştım. Arkadaşlarımızı tanıyorum. Bu konuda gayretli olduklarını biliyorum. Bunda sonra da gayretlerinin devam etmesini diliyor, hepinize saygılar sunuyorum” diye konuştu.HABER MERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.