Balıkesir Merhaba Gazetesi

İl İdare Şube Başkanları Toplantısıyla Çalışmalar Değerlendirildi

İl İdare Şube Başkanları Toplantısıyla Çalışmalar Değerlendirildi
20 Nisan 2022 - 14:39

İl İdare Şube Başkanları Toplantısıyla Çalışmalar Değerlendirildi

 

Kamu hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde sunulması, vatandaş odaklı bir yönetim anlayışının benimsenmesi amacıyla Vali Hasan Şıldak başkanlığında İl İdare Şube Başkanları Toplantısı gerçekleştirildi.

 

B.M. 75. Yıl Gençlik Merkezi’nde yapılan toplantıya Vali Şıldak’ın yanı sıra Vali Yardımcıları Mustafa Çek, Gülihsan Yiğit, Şükrü Kara, İrfan Demiröz, Vali Yardımcısı Vekili ve Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık Hekimoğlu ile kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri katıldı.

Yürütülen ve planlanan çalışmaların geniş çerçevede değerlendirildiği, yazışma kurallarından bilgi aktarım metodu olan sunumların hazırlanmasına, vatandaşın kamuya hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayan ‘CİMER’ ve ‘Açık Kapı’ tarafından yürütülen çalışmalardan kamu kurumlarının tertip ve düzenine bir çok konunun ele alındığı toplantıda, katılımcılar kurumlarının sorumluluk alanlarındaki çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Balıkesir’de koordinasyon içerisinde bir çalışma düzeni olduğuna dikkat çeken Vali Şıldak toplantıda yaptığı değerlendirmede kurumların bütün konuları yakından takip ettiğini söyledi. Herkesin, sorumluluğunun en üst seviyede bilincinde olduğunu belirten Şıldak, kısa ve orta ölçekte sonuç verebilecek ama uzun vadede de uygulanma kabiliyeti olan, sürdürebilir projeye bağlı çalışmaları önemsediğini vurguladı. Valı Şıldak, “Birbirinden farklı alanlarda faaliyet planı oluşturuyor, bu faaliyetleri belirlediğimiz projelerle sürdürüyoruz. İlimizde her bir kurumumuzdan kendi alanıyla ilgili yeni proje üretmelerini bekliyoruz. Proje tabanlı çalışmaları geliştirmekte fayda var.” şeklinde konuştu.

Şıldak, “Anahtar Sözcük; İletişim”

Kamu hizmetlerinin yürütülmesinde iyi bir iletişimle sorun yaşanmayacağını ifade eden Şıldak, “Vatandaşlarımız ve muhtarlarımız sıcak bir ilgi bekliyor. İyi bir iletişim oluşturduktan sonra hedef kitlemizle hiçbir sorun yaşamıyoruz. Her zaman vatandaşın talebini almaya hazır, nezaketli bir karşılamayla hizmet vermeli, iyi bir dinleyici olmalı, dinledikten sonra izah etmeli, açıklama yapmalıyız. Bu konuda İlimizde çok iyi dönüşler alıyorum. İnsanı onore etmek istiyorsak bunu yapmalıyız. Bir kişinin bile talebinin karşılık bulması çok önemli. Devletin temsilcileri olarak vatandaştan güler yüzü esirgememeliyiz.” diye belirtti.

Şıldak, “Teşekkür En Büyük Ödül”

Vatandaşların taleplerine yapılan dönüşlerin onların nezdinde çok anlamlı olduğunun altını çizen Şıldak, “Sonuca ulaştırdığımız her konuda aldığımız en iyi ödül teşekkürdür. Biz bunları kamu adına yapıyoruz ve bunu unutmamalıyız. Bu hususları personelimize de hatırlatmalı, tekrar etmekten kaçınmamalıyız. Bildiğimizi anlatmak, bilgiyi paylaşmak, doğrulara yöneltmek bizim görevimiz. Çözüm arayışı yolunu izlemek çok güzel bir metot. Modern yönetimin olmazsa olmazlarından. Kendimizin ve çalışanlarımızın mesafe alması noktasında eğitim ve geliştirmeye zaman ayırmalıyız.  Personelimizi geliştirmemiz, kendilerini geliştirmelerine fırsat tanımamız bizim vazifemizdir.” ifadelerini kullandı.

Yaklaşan Ramazan Bayramının ülkemiz ve tüm İslam alemi için güzel geçmesi temennisinde bulunan Şıldak, Balıkesirli vatandaşlarla Zağnos Paşa Camiinde kılınacak bayram namazı sonrasında cami içinde ve avlusunda bayramlaşma yapılacağını duyurdu.

Balıkesir’de Turizm Atağı

İlimizde turizm ve tanıtım alanında güzel gelişmeler olduğunu söyleyen Şıldak, “Güzel bir koordinasyonla Balıkesir tanıtım anlamında bir atak yaptı. Haziran ayının ilk haftasında Kahvaltı Festivali olacak. Balıkesir’i kahvaltı konseptinde öne çıkarmak istiyoruz. Burada üretilen ve üstelik doğal olan ürünlerle oluşturduğumuz kahvaltımızı bilmeyen kalmayacak. Zeytin, zeytinyağı, süt ürünleri, peynir, kaymak ve tereyağının ön plana çıkarılacağı güzel bir etkinlik olacak. Bu yıl turizm konusunda özellikle iç turizmde yoğun bir hareketlilik bekliyoruz.” dedi.

Vali Şıldak, uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen “Umuda Kapı Açıyorum, Hayata Tutunuyorum” isimli proje kapsamında mesleki eğitimin destekleneceğini ifade etti. Şıldak, proje kapsamındaki gençlerin özel sektörde istihdam edilmelerinde kalifiye eleman olmalarının önünü açan mesleki eğitim kurslarının önemli olduğunun altını çizdi. Çalışmaların ve vatandaş odaklı yürütülen hizmetlerin görüşüldüğü toplantının verimli geçtiğini söyleyen Şıldak, katılımcılara teşekkür etti.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.