Balıkesir Merhaba Gazetesi

İletişim Başkanı Altun: “Fesih Bildirimimiz Avrupa Konseyi Sekreteryası’na Ulaştı”

İletişim Başkanı Altun: “Fesih Bildirimimiz Avrupa Konseyi Sekreteryası’na Ulaştı”
27 Mart 2021 - 12:06

İletişim Başkanı Altun:  “Fesih Bildirimimiz Avrupa Konseyi Sekreteryası’na Ulaştı”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesiyle ilgili “Bu iş bitti. Avrupa Konseyi Anlaşmalar Bürosu, sözleşmenin 1 Temmuz itibarıyla ülkemiz bakımından yürürlükten kalkacağını teyit etti.” dedi.

 “Kendince hukuk dersi veriyor”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in İstanbul Sözleşmesi’nin feshi ile ilgili eleştirilerine sosyal medya hesabından cevap veren Fahrettin Altun, ayrıca şöyle devam etti: “CHP tarihinin gördüğü göreceği en beceriksiz parti kişisi yine zırvalamış. ‘İstanbul Sözleşmesi’nden ancak Meclis kararıyla çıkılır’ demiş. Eski sistemde yürütmeyi temsilen Bakanlar Kurulu bu kararı verirdi. Şimdi ise yürütmeyi Cumhurbaşkanı temsil ediyor. Gazi meclisimizin yaptığı ve aziz milletimizin referandumla onayladığı yönetim sistemimizden bihaber olan bu zavallı kendince hukuk dersi veriyor. Bir de parmak sallayarak tehditler savuruyor. Yazıklar olsun sana!”

 “Ülkeni biraz olsun tanı”

Paylaşımında, “Yönetim sistemimizi öğreneceksiniz.” ifadesine yer veren Altun, şunları kaydetti:”Zahmet olmazsa ‘9 sayılı Milletlerarası Andlaşmaların Onaylanmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 3. Maddesi’ni oku, yönetim sistemimizi iyice anla ve saygı duy. Milletin iradesine hadsizce parmak sallama! Bu iş bitti. Fesih bildirimimiz Avrupa Konseyi Sekreteryası’na ulaştı. Avrupa Konseyi Anlaşmalar Bürosu, sözleşmenin 1 Temmuz itibarıyla ülkemiz bakımından yürürlükten kalkacağını teyit etti. Demek ki neymiş? Her şey usulüne uygunmuş. Ülkeni biraz olsun tanı! Yalanı bırak artık!”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.