Balıkesir Merhaba Gazetesi

İlk Ders Bugün Başlıyor

İlk Ders Bugün Başlıyor
28 Eylül 2015 - 0:04

Genel

Sevgili Çocuklar uzun bir yaz tatilinin ardından bugün okullarımız açılıyor. Bütün yaz boyunca ailenizle, arkadaşlarınızla beraber bolca vakit geçirerek oyunlaroynandı, farklı yerlere yolculuk yaparak farklı şehirleri gördünüz. Bugün ise 3 aylık yaz tatilini sonlandırarak, okullar açılıyor.

Çocuklar okulların açılmasıyla birlikte tatil boyunca görmedikleri arkadaşlarıyla beraber vakit geçirecek, öğretmenleriyle beraber derslere başlayacaklar. Yeni bir sene başlıyor, okul bahçelerinden yeniden çocukların sesleri yükselecek, yeni defterler, yeni kitaplar yeni bir sınıfa daha merhaba demiş olacak çocuklar yeni bilgiler öğrenerek daha çalışkan öğrenciler olma yolunda derslerinde başarılar elde edecekler.

Kıvanç: Yaz tatilimiz bitti ve artık okula başlayacağım. Bayram öncesinden okul alışverişlerimizi yaptık. Bayram da da büyüklerimizi ziyaret ettik, kurban kestik. Harçlıklarımı topladım. Okuldaki arkadaşlarımı özlemiştim okula gidince hepsiyle konuşup bol bol vakit geçireceğim.
Kayra: Yaz tatilinde çok eğlendik, iki bayram yaptık ve tatile gittim. Ailecek gezdik bu tatilde. Şimdi de okulumuz başlayacak. Bayramda büyüklerimizi ziyaret ettik, kurban kestik, ihtiyaç sahiplerine dağıttık kurbanlarımızı. Bayram harçlığı aldım geçen bayram ile hemen hemen aynı.
Ahmet: Okulların açılmasına uzun bir tatilden sonra alışmak zor olacak ama seviniyorum çünkü arkadaşlarımla görüşeceğim, öğretmenlerimi göreceğim. Tatilde ailemle beraber şehir dışına çıktık, bayramlarda aile ziyaretleri yaptık. Bayram harçlığımı da topladım.
Sefa: Yaz tatilimiz bitti okula gideceğiz. Okulun açılmasına seviniyorum birde üzülüyorum, hem tatilimiz bitmiş olacak ama arkadaşlarımız ve öğretmenlerimi özlemiştim onlarla görüşeceğim. Bayram çok güzel geçti, büyüklerimizin yanlarına gittik, bayram harçlığı topladım.
Ahsen: Yaz tatilinde ailemle birlikte vakit geçirdim bir de dışarıda arkadaşlarımızla oyunlar oynadık. Okullarımız başlıyor ve artık ders çalışmaya başlayacağız. Bayram alışverişimle birlikte okul alışverişlerimi de yaptım. Tatilde hiç görüşemediğim arkadaşlarım var okulda onlarla birlikte vakit geçireceğim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.