Balıkesir Merhaba Gazetesi

İlk fahri hemşehrilik beratı Aydın Çelik’e

İlk fahri hemşehrilik beratı Aydın Çelik’e
24 Ekim 2014 - 0:06

Genel

Schwabisch Hall Mevlana Cami Yaşatma Derneği Başkanı Aydın Çelik’e de fahri hemşehrilik beratı verildi.

Karesi Belediyesi’nin Almanya’daki kardeş şehri Schwabisch Hall’de ki temaslarının ardından Schwabisch Hall’den 35 kişilik heyet de, Balıkesir’i ziyaret etti. İzmir’de havalanında karşılanan heyet, burada ki ilk temaslarının ardından Balıkesir’e geldi. Heyet, Karesi Belediyesi’ni, Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’ni Hanımeli Pazarı’nı ziyaret etti ve Atatürk Parkı’nda kardeş şehir anıtının açılışına katıldı. Karesi

Belediyesi, ilk fahri hemşehrilik beratını da Schwabisch Hall Mevlana Cami Yaşatma Derneği Başkanı Aydın Çelik’e verdi.

İlk olarak Karesi Belediyesi’ne gelen heyeti Belediye Başkan Yardımcıları; Yusuf Hocaoğlu, Mürsel Sabancı, Karesi Belediyesi AB ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Mutlu Aydemir, Strateji ve Geliştirme Müdürü Ahmet İnan karşıladı. Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu, Schwabisch Hall ile ilişkilerin geliştirilmesine önemli katkılar sağlayan Schwabisch Hall Mevlana Cami Yaşatma Derneği Başkanı Aydın Çelik’e de fahri hemşehrilik beratını sundu. Schwabisch Hall Belediyesi’nden Dr. Karin Eißele-Kraft ise Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu’na, kendi şehrinin bir fotoğrafını hediye etti.

 SIRRI YIRCALI ANADOLU LİSESİ İNCELENDİ

Heyeti Balıkesir’de ağırlamaktan dolayı memnun olduklarını söyleyen Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu, “Schwabisch Hall’i 6 kez ziyaret ettim, gösterilen ilgi ve alakadan çok memnun kaldım. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizleri Balıkesir’de Türk misafirperverliğiyle en iyi şekilde ağırlamayı arzuluyoruz” dedi. Schwabisch Hall heyeti, Karesi Belediyesi’ndeki temaslarının ardından Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’ne gitti. Heyeti, karşılayan okul müdürü Ali Duran, liseyi gezdirdi. Daha sonra öğrencilerden oluşan bir koro, heyete Türk Sanat Müziği eserlerini seslendirdi. Schwabisch Hall heyeti, Atatürk Parkı’na giderek kardeş şehir anıtının açılışlına katıldı. (AA)

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.