Balıkesir Merhaba Gazetesi

İLK KEZ MERHABA’DAN DUYARSINIZ

İLK KEZ MERHABA’DAN DUYARSINIZ
31 Ekim 2014 - 0:15

Genel

Büyükşehir’de Bozdemir dönemi

Ali Osman Sali’nin istifasının ardından boşalan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik koltuğuna Mehmet Bozdemir Resmen oturdu.

AK Parti Balıkesir eski Milletvekili ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri iken istifa eden Ali Osman Sali’nin ardından göreve kimin geleceği konusu nihayet belli oldu. 10 Ekim’de MERHABA sütunları’nda yer alan ‘Genel Sekreterlik İbresi Bozdemir’de haberimizin ardından geçen sürecin ardından Mehmet Bozdemir, dün itibari ile resmen Genel Sekreterlik görevine getirildi.

UZUN yıllar bürokratlık yapan Bozdemir’in yanısıra Nazım Ergelen, Sabri Uğur ve Cemal Öztaylan’ın ismi de Genel Sekreterlik için anılmış ancak, yaptığımız araştırma sonunda en yakın adayın Bozdemir olduğunu yazmıştık. Göreve gelmesinin ilk günü MERHABA’ya konuşan Bozdemir “Sayın Başkanımın isteği üzerine kendi memleketimde görev yapmaya geldim. Balıkesir’e hizmet etmekten dolayı kıvançlıyım. Halka hizmet, hakka hizmettir düşüncesiyle kentimizi daha modern ve daha güzel hale getirmek için çalışacağız” dedi.

Genel Sekreterlik görevine bir süredir İtfaiye Daire Başkanı Nazım Ergelen vekalet ediyordu. HABER: KAMİL AKYÜREK

BOZDEMİR KİMDİR?
BALIKESİR doğumlu olan evli ve 2 çocuk babası Mehmet Bozdemir, uzun yıllar Türt Standartları Enstitüsü’nde birçok üst düzey görevde bulunarak Genel Sekreter Yardımcılığı’na kadar yükseldi. 2007 yılında AK Parti Milletvekili aday adayı olan ve 30 Mart sonrası Başkan Edip Uğur’un siyasi danışman görevini yürütüyordu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.