Balıkesir Merhaba Gazetesi

İlk maç 17 Ekim Cumartesi

İlk maç 17 Ekim Cumartesi
03 Ekim 2015 - 0:01

Genel

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin önderliğinde ve Gençlik Spor İl Müdürlüğünün de katkılarıyla Mahalli Lig Futbol turnuvası Balıkesir’in ilçeleri dahil olmak üzere il genelinde gerçekleştirilecek. Önceki gün Salih Tozan Toplantı ve Gösteri Merkezinde yapılan toplantıyla Mahalli Lig hakkında ilçelerden gelenler bilgilendirildi.
20 ilçenin temsilcilerinin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü İrfan Sarıgül, yapılacak olan Mahalli Lig Futbol Turnuvası ile ilgili gelen konuklara bilgiler verdi.
Açılış maçının 17 Ekim Cumartesi olduğunu belirten Şube Müdürü Sarıgül, “Belediye ve Gençlik Spor İl Müdürlüğünün katkılarıyla Mahalli Lig Futbol Turnuvası heyecanlı geçecek. İlk maçımız 17 Ekim Cumartesi günü olacak. O güne kadar turnuvanın tanıtımı, maçların başlama tarihleri, emniyet sağlık tedbirlerini, okullarda yapılacak duyuruların, fikstürler ve hakem atamalarının yanı sıra formaların dağıtımını gerçekleştirip toplantılar yaparak Mahalli Lig Futbol turnuvasına hazırlanacağız.”dedi.
Sarıgül, belirlenen 10 gündem maddesi üzerinde yoğunlaştıklarını ifade ederek, “Bizler çocuklarımıza ve mahalle takımlarımıza önem veriyoruz. İlçelerimiz de dahil olmak üzere baya kapsamlı bir turnuva gerçekleştirmiş olacağız. Bizler küçükken nerede boş tarla bulsak orada top oynardık.  Eskiden futbol oynamak için bile top bulamadığımız günler olurdu. Bazı arkadaşlarımızın top oynamak için ayakkabısı bile olmazdı. Şimdi Belediyenin vermiş olduğu imkanlarla birlikte şimdiki çocuklar çok şanslı. Amacımız futbolu sevdirmek ve yaygınlaştırmak. Mahalli Lig Futbol Turnuvasına göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı ilçelerden gelen tertip komitelerine teşekkür ederim.”dedi
Öte yandan toplantıya katılan temsilciler turnuvaların yapılacağı alanlarla ilgili sıkıntıların yanı sıra sağlık ekiplerinin yetersizliği gibi problemleri dile getirildi.
LEVENT MUSTAFA BAŞSAKA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.