Balıkesir Merhaba Gazetesi

İmam Hatiplilerden örnek bir program

İmam Hatiplilerden örnek bir program
02 Mayıs 2015 - 1:21

Genel

Balıkesir İmam Hatip Ortaokulu’nun hazırladığı Kutlu Doğum Haftası yoğun bir ilgi ve beğeni ile karşılandı.

Ney musikisi ile başlayan“Kutlu Doğum Haftası” programı, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman’ın eşi Hanımefendi Gülseren Yaman, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Cengiz, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, Okul Müdürü İsmail Çetin, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Recep Akyol’un Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Balıkesir İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İsmail Çetin’in konuşmasıyla devam etti.

Balıkesir İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden İbrahim Tetik ve Elif Sare Bayrak’ın “Kırk Yaşındısın”,  Berre Çetin’in “Bir Gül” Yunus EmreGökten “Secden Kumlardı” İbrahim Tetik ve  Berre  Çetin’in “Ben Seni Görmeden Sevdim” şiirleri dinleyenlerce çok beğenildi.

Öğrencilerin “Peygamberimizin Kırk Hadis” sunumunun ardından Müzik Öğretmenleri Emel Salman Uyar’ınyönetimindeki Balıkesir İmam Hatip Ortaokulu ilahi korosu ilgiyle izlendi.

“Kutlu Doğum Haftası” programının hazırlanmasında Balıkesir İmam Hatip Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Burcu Sarıbülbül, Müzik Öğretmeni Emel Salman Uyar, Bilgisayar Öğretmeni Taner  Cankurt, görev aldı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı koro hocaları da programa destek oldu. SERMİN ESEN

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.