Balıkesir Merhaba Gazetesi

İNCİRLİK’TE BALIKESİRLİ KOMUTAN

İNCİRLİK’TE BALIKESİRLİ KOMUTAN
13 Ağustos 2016 - 0:10

Genel

İNCİRLİK’TE BALIKESİRLİ KOMUTAN
Geçtiğimiz günlerde yapılan stratejik atama da kritik üs İncirlik 10.Tanker Üs Komutanlığı’na yine bir Balıkesirli komutan Hava Pilot Tuğgeneral İsmail Günaydın atandı.
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’dan sonra YAŞ kararlarında 3. Ordu Komutanlığı’na atanan Orgeneral İsmail Serdar Savaş, Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı’na Orgeneral Tahir Bekiroğlu atanmış ve komuta kademesinde üç Balıkesirli komutan görev almaya başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde yapılan stratejik atama da kritik üs İncirlik 10.Tanker Üs Komutanlığı’na yine bir Balıkesirli komutan Hava Pilot Tuğgeneral İsmail Günaydın atandı. Böylece Komuta kademesinde görev alan üst düzey komutan sayısı dörde yükseldi. YAŞ kararlarında alınan kararla albaylıktan generalliğe terfi eden 28 hava albaydan biri İsmail Günaydın olmuştu.
İncirlik Üssü Ondan Sorulacak
Cuntacıların en önemli üstlerinden biri olarak öne çıkan, Ankara ve İstanbul’daki F-16’lara havada yakıt ikmali yaptığı iddialarıyla gündeme gelen İncirlik Hava Üssü artık Balıkesirli Komutan Tuğgeneral İsmail Günaydın’a emanet.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.