Balıkesir Merhaba Gazetesi

İNGİLİZCE ÖĞRENİYORUZ

İNGİLİZCE ÖĞRENİYORUZ
25 Şubat 2015 - 0:01

Genel

Dil bir iletişim aracıdır. Bir toplumda yaşayan bireyler birbirleriyle aynı dili konuşarak iletişim kurarlar. Bugün hızla gelişen ve değişen dünyamızda diğer uluslarla da iletişim sağlamak zorundayız. Başka bir deyişle, diğer ülkelerle her alanda bilgi alışverişi yapabilmek, ekonomik ilişkilerimizi yürütebilmek ve kendi düşüncelerimizi ifade edebilmek için anadilimizden başka en az bir yabancı dili bilmek zorundayız. YDS Academy Dil Okulu öğrencileriyle birlikteydik. Öğrenciler dostluğun önemi ve en yakın dostlarını bizimle paylaştılar ve İngilizce kendilerini tanıttılar.

BORA YILMAZ: Benim en iyi dostum Halil İbrahim. Kareteyi çok severim. 7 yaşındayım. En sevdiğim diğer arkadaşım ise Tan. My name is Bora. I’am happy. I am fine, and you. I am from Balıkesir. I love you YDS.

DİCLE ÇELİK: Ben 7 yaşındayım ve en sevdiğim arkadaşım Enhar. Onunla oyun oynamayı çok seviyorum. Birlikte güzel vakit geçiriyoruz. My name is Dicle. I’am happy. I am fine, and you. I am from Diyarbakır. I love you YDS, spiderman.

EGE BURAK AYDIN: Ben 7 yaşındayım. Benim en iyi arkadaşım dostum annem ve babam. Anne ve babamı çok seviyorum. Birde kuşumu çok seviyorum. My name is Ege Burak Aydın. I’am happy. I am from İstanbul. I love you YDS.I am fine, and you.

ELANUR HEDEF: Benim en sevdiğim arkadaşım dostum herşeyim. Kardeşim. Dostluk çok önemlidir. My name is Elanur. I’am happy. I am from İstanbul. I love you YDS.

HALİL İBRAHİM SAGAY:Benim en sevdiğim arkadaşım ve dostum Bora ve Tan. Annemi Babamı ve kardeşimi de çok seviyorum. 7 yaşındayım. My name is Halil İbrahim Sagay. I’am happy. I am fine, and you. I am from Diyarbakır. I love you YDS and Ben 10.

İLKE DOĞA ALTINAY:Ben en çok kardeşim Egemenle iyi anlaşıyorum. O benim herşeyim. Arkadaşım, dostum, kardeşim yani her şeyim. My name is İlke Doğa Altınay. I’am happy! I am from Bursa. I love you YDS. I am fine, and you.

ONUR KÜLAHLI:Ailem benim herşeyim. Onları çok seviyorum. Diğer sevdiğim şey ise balıklarımız. Balıklarımızın hepsi sarı prenses. My name is Onur. I’am happy. I am from Balıkesir. I love you YDS.I am fine, and you.

SEZİN AKKEÇİ: Benim en sevdiğim arkadaşım, dostum Nisa. Onu çok seviyorum. Onunla vakti geçirmek çok eğlenceli. My name is Sezin. I’am happy. I am from Dursunbey. I love you YDS.I am fine, and you.

TAN SANDIKÇIOĞLU:Benim en sevdiğim oyuncağım Örümcek Adamım. Onu yanımdan ayırmıyorum ve onunla yatıyorum. My name is Tan Sandıkçıoğlu. I’am happy. I am from İzmir. I love you YDS and  Spiderman.I am fine, and you.

HAZIRLAYAN: SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.