Balıkesir Merhaba Gazetesi

İnsan haklarında hala sorunluyuz

İnsan haklarında hala sorunluyuz
10 Aralık 2014 - 0:03

Genel

İnsan Hakları Günü dolayası ile bir açıklama yapan Balıkesir Tabip Odası, ülkemizde insan hakları ihlallerinin devam ettiği vurgulandı.

Tabip Odası, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısı ile  bir açıklama yapılarak Ülkemizde ve dünyada hala insan hakları ihlallerinin devam ettiği vurgulandı.

Açıklamada, “Evrensel İnsan Hakları Bildirgesinin yayınlanmasının üzerinden 66 yıl geçmiş olmasına rağmen bugün dünyada ve Türkiye’de ayrımcılık, eşitsizlik, yasaklar, yolsuzluk ve yoksulluk gibi temel konularda insanlığın mücadelesi devam ediyor” denildi. Dünyanın her yerinde savaşlar, ölümler, küresel sömürü ve yoksulluğun giderek arttığı ve İnsan Hakları mücadelesinin her alanda devam ettiği belirtildi. Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı Demokrasi, İnsan Hakları ve Çalışma Bürosunun 2013 yılı İnsan Hakları Uygulamaları Türkiye Raporuna göre, kadın hakları, çocuk hakları, işçi hakları, düşünce ve ifade özgürlüğü, haberleşme ve internet özgürlüğü, basın özgürlüğü gibi konularda halen Türkiye’nin büyük sorunları bulunduğuna dikkat çekildi. Türkiye’de temel insan hakları ihlallerinin yaşandığı bir alanın da sağlık olduğu, sağlık hizmetinden yararlanmada düşüş olduğu belirtildi. HABER: FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.