Dünyadan HaberlerGündemTeknoloji

Instagram Kullanıcıları Gazze Sansürüne Karşı Birleşti

Dünya genelinde 30 milyondan fazla Instagram kullanıcısı, İsrail'in Refah kentindeki saldırılarına tepki göstererek yapay zeka tarafından üretilen bir görseli paylaştı ve Gazze sansürüne karşı sesini yükseltti.

Instagram Kullanıcıları Gazze Sansürüne Karşı Birleşti

Dünya genelinde 30 milyondan fazla Instagram kullanıcısı, İsrail’in Refah kentindeki saldırılarına tepki göstererek yapay zeka tarafından üretilen bir görseli paylaştı ve Gazze sansürüne karşı sesini yükseltti.

Dünya genelinde 30 milyonu aşkın Instagram kullanıcısı, İsrail ordusunun Refah kentinde yerinden edilen Filistinlilerin kamplarına düzenlediği saldırılara tepkisini, yapay zeka tarafından üretilen görseli paylaşarak ortaya koydu.

İsrail ordusunun, Uluslararası Adalet Divanının kararına rağmen Refah kentinde yerinden edilen Filistinlilerin kamplarına düzenlediği saldırılara tepkiler sürüyor. Dünya genelinde 30 milyonu aşkın Instagram kullanıcısı, yapay zeka tarafından üretilen “All Eyes on Rafah-Tüm Gözler Refah’ta” yazılı görseli paylaşarak tepkisini ortaya koydu.

Instagram, Gazze’deki katliamı gözler önüne seren içeriklere yönelik sansür uygulamakla suçlanırken, platformun sözcüsü şiddet içeren bazı içeriklerin silindiğini kabul etmişti. Kullanıcılar, sansür politikalarına karşı birleşerek saldırılara dikkat çekmeye çalışıyor.

Sosyal medya platformlarındaki bu büyük tepki, dünya genelinde dikkat çekerek, Gazze’deki durumun uluslararası alanda daha fazla konuşulmasını sağladı. Kullanıcılar, paylaşımlarıyla Filistinlilerin yaşadığı zorluklara dikkat çekerken, sansür uygulamalarına karşı da duruş sergiliyor.

Bu tepkiler, dijital dünyada dayanışma örneği olarak görülürken, Gazze’deki durumun daha fazla göz önünde bulundurulması ve uluslararası kamuoyunun dikkatini çekmesi amacıyla sürdürülen bir kampanya olarak değerlendiriliyor.

Güçlü Patlama Geliyor: O Tarihe Dikkat!

AA

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu