Balıkesir Merhaba Gazetesi

İnternetten korkmayın

İnternetten korkmayın
03 Aralık 2014 - 0:19

Genel

PMYO öğrencilerine ‘bilinçli internet kullanımı’ konulu konferans veren Tuğrul Aydın, “İnternet sizi değil, siz interneti kullanın” dedi. Yasaklara da değinen Aydın, “internet teknolojilerinden korkarak hem devlet hem de toplum olarak bir yere varılamaz” dedi.

Polis Meslek Yüksek Okulu’nda(PMYO) Bilinçli İnternet Kullanımı konulu bir konferans düzenlendi. Konferansta konuşmacı olarak katılan Güney Marmara Kalkınma Ajansı(GMKA) Halkla İlişkiler Sorumlusu Ahmet Tuğrul Aydın, öğrencilere internet ve bilişim teknolojileri hakkında ilginç bilgiler verdi. İnternetin hayatımıza çok hızla girdiğini belirten Tuğrul Aydın, internet güvenliği hakkında da uyarılarda bulundu. Aydın, internet ortamında, sosyal medyada yasaklarla bir şeyleri engellemenin de mümkün olmadığını, yasaklarla bir yere varılamayacağını vurguladı.

İnternette hiçbir şey “bedava” değil

İnternette hiçbir şeyin bedava olmadığına dikkat çeken Aydın, verilerin reklam şirketlerine pazarlandığını belirtti. İnternet teknolojilerinden korkarak hem devlet hem de toplum olarak bir yere varılamayacağını söyleyen Aydın, “Engel veya yasak koymanın imkânsız olduğu belki de tek alan internet. Bu yüzden korkmak yerine bilinçli kullanmak, engellemek yerine eğitmek gerekiyor. Bu yüzden internet sizi değil, siz interneti kullanın” dedi.  Tuğrul Aydın kamuya açık alanlarda şifresiz internet kullanımı sırasında kişisel bilgilerin kopyalanabileceğine de dikkat çekti. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.