Dünyadan HaberlerGörüntülü Haberler

İran Cumhurbaşkanı Reisi İçin Tebriz’de Cenaze Töreni Düzenlendi

Helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve diğer yetkililer için Tebriz'de düzenlenen cenaze törenine on binlerce kişi katıldı. Törenler, Tebriz’in ardından Kum, Tahran ve Meşhed’de devam edecek.

İran Cumhurbaşkanı Reisi İçin Tebriz’de Cenaze Töreni Düzenlendi

Helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve diğer yetkililer için Tebriz’de düzenlenen cenaze törenine on binlerce kişi katıldı. Törenler, Tebriz’in ardından Kum, Tahran ve Meşhed’de devam edecek.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve diğer yetkililer için planlanan cenaze merasimlerinin ilki Tebriz’de düzenlendi. Helikopter kazasında hayatını kaybeden Cumhurbaşkanı Reisi için düzenlenen törene on binlerce kişi katıldı.

Tebriz’de Büyük Katılım

Tebriz Şüheda Meydanı’nda gerçekleşen cenaze törenine sivil ve askeri yetkililerin yanı sıra halktan da büyük bir katılım oldu. Kazada yaşamını yitiren Cumhurbaşkanı Reisi, Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, Tebriz Cuma İmamı Muhammed Ali Al-i Haşim ve Doğu Azerbaycan Valisi Malik Rahmeti için dualar edildi.

İlgili Makaleler

Iran Cumhurbaskani Reisi Icin Tebrizde Cenaze Toreni Duzenlendi

Cenazeler Musalla Meydanı’na Taşındı

Cenazeler, büyük bir kalabalık eşliğinde Şüheda Meydanı’ndan Musalla Meydanı’na götürüldü. Tebrizliler, Cumhurbaşkanı Reisi ve diğer yetkililere son kez veda etti. Törenler, Tebriz’de cenaze namazı ve geçit töreniyle başladı.

Merasimler Devam Edecek

Tebriz’de başlayan cenaze merasimleri, bugün Kum kentinde, yarın ise Tahran’da devam edecek. Cumhurbaşkanı Reisi’nin cenazesi ise Meşhed kentinde perşembe günü düzenlenecek törenle defnedilecek.

Ülke Genelinde Yas

İran, Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve diğer yetkililerin vefatıyla büyük bir yasa boğuldu. Tebriz’deki cenaze töreni, ülke genelinde düzenlenecek merasimlerin ilk ayağı oldu. Halk, kaybettikleri liderlerine son görevlerini yerine getirerek veda etti.

Akıncı İHA, İran Cumhurbaşkanı Reisi’yi Taşıyan Helikopterin Enkazını Tespit Etti

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu