Balıkesir Merhaba Gazetesi

İŞ DÜNYASI EKONOMİYİ KONUŞTU

İŞ DÜNYASI EKONOMİYİ KONUŞTU
22 Nisan 2015 - 0:10

Genel

Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği(BASİAD) 2015 yılı Türkiye ve Dünya Ekonomisi Ajandası adında bir program düzenledi. Programın konuşmacısı İş Bankası A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı H.Ersin Özince oldu. İş dünyasının sorularını yanıtlayan Özince, işadamlarına siyasetten uzak durmalarını tavsiye etti.

7 HAZİRAN VURGUSU

7 Hazirandaki genel seçimlerin huzur ve demokrasi şöleni şeklinde gerçekleşmesini umut ediyoruz diyen BASİAD Başkanı Abdullah Bekki, genel seçimlerin, para ve maliye politikalarımızı bozacak girişimlere neden olmamasını arzusundayız ifadelerini kullandı. GÜNMARSİFED Başkanı Tamer Çelik ise ekonomik yapının güçlenmesini sağlayacak oluşumun gerçekleşmesini istedi. Birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

****Basiad Başkanı Abdullah Bekki’nin açılış konuşması ile başlayan programda Başkan Bekki, ‘ekonomi politikalarının oluşturulmasında üyelerimizin rekabet gücünün artmasına, gelişen ticari entegrasyona katkı sağlamak isteyen birlikte olmak isteyen iş insanları,1991 yılında değerimiz BASİAD’ı kurdular. Hedefe ilerlerken temel değerlerimizi tarafsızlık, şeffaflık, demokrasi, insana ve çevreye saygı oluşturdu.’ dedi. Başkan Bekki, BASİAD ‘da sanayici var, Tüccar, İş Dünyası, teknik ve Mesleki sektörler ve Kadın İşverenlerin olduğunu söyledi. Başkan Abdullah Bekki ayrıca bölgeler arasındaki gelir dağılımına dikkat çekerek ciddi sıkıntılar var ‘şeklinde konuştu.

*****Güney Marmara Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNMARSİFED)Başkanı İsa Tamer Çelik programda iş dünyasının sorunlarını dile getiren çözülmesi aşamasında politika üreten örgütlenmeye olan ihtiyaca değindi.7 Haziran seçimlerinin ülkenin birlik ve beraberliğini bozmadan, ekonomik yapının daha da güçlenmesini sağlayarak bir oluşumunun gerçekleşmesi umudundayız’ dedi.

***İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı H. Ersin Özince BASİAD Başkanı kadın ve eğitimden bahsetti. Arap ülkelerin birinde ciddi bir tartışmada ‘Nerede bu toplumun beyninin kadın yarısı’ diyen Arap konuşmacıları duyduk. Bu çok önemli bir konu. Hem girişimci Kadın, hem kadın çalışan açısından. Biz bankacıyız ve en büyük hisse sahibiyiz. Bizim bankanın yönetici kadrolarının yüzde 70’i kadın. Çalışanın yüzde 50’si kadın. Yönetim Kurulu Başkan Vekili kadın.’ şeklinde konuştu. Hizmetlerde kadın fikrinin oluşuna dikkat çekti. İş dünyası ve ekonomisi üzerine deneyimlerini ve yaşanan süreçleri değerlendiren Özince, İşadamlarının sorularını da yanıtladı. Programa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Birol Şahin, BAÜ Rektörü Kerim Özdemir, Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula dernek başkanları ve İl Müdürleri ile BASİAD üyeleri katıldı. DURMUŞ ALİ DOĞDU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.