Balıkesir Merhaba Gazetesi

İş Dünyasına Destek Talebi

İş Dünyasına Destek Talebi
03 Aralık 2020 - 18:45

İş Dünyasına Destek Talebi

İş Dünyasına Destek Talebi. Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula covid-19 pandemisi sürecinde iş dünyasına destek sağlanmasına yönelik talebin iletildiği bir açıklamada bulundu.

İŞ DÜNYASININ TALEPLERİNİ İLETTİ

Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula covid-19 pandemisi sürecinde iş dünyasına destek sağlanmasına yönelik talebin iletildiği bir açıklamada bulundu. Rahmi Kula açıklmasında iş dünyasının finansal olarak zorlu bir süreçten geçtiğini ifade ettiği açıklamasında şöyle kaydett:

“CİROLARDA DÜŞÜŞLER YAŞANIYOR”

“Covid – 19 salgını tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de etkilerini giderek arttırmakta ve iş dünyamız da bu salgından olumsuz etkilenmeye devam etmektedir. Salgın nedeniyle Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de alınan tedbirler kapsamında, birçok iş yeri kapanmış ya da cirolarında ciddi anlamda düşüşler yaşanmıştır. Merkez Bankası’nın ekonomik istikrarı sağlamak için atmış olduğu adımlar, yeni bir döneme girdiğimizi gösteren önemli bir işarettir.

İSTİHDAMI KORUYACAK DESTEKLER İSTİYORUZ

Ancak iş dünyası finansal olarak zorlu bir dönem geçirmektedir. Sanayicimizden esnafımıza bu süreçten olabildiğince az etkilenmesi ve hasarın minimuma indirgenmesini sağlamak adına, ilave bazı desteklere ihtiyaç olduğu görülmektedir. Koronavirüs salgının etkilerini arttırdığı bu dönemde iş yerleri kapanan ya da çalışma saatleri kısıtlanan sanayicimizden esnafımıza kadar tüm iş yerlerinin, kira ve benzeri giderleri için doğrudan destek verilmesi, vergi, prim ve kredi ödemelerinin de ertelenmesi iş dünyamız için hayati öneme sahiptir.
Devletimizden iş dünyamızı rahatlatacak ve istihdamı koruyacak destekler ile ilgili müjdeli haberler beklediğimizi ifade etmek istiyoruz.”

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.