Balıkesir Merhaba Gazetesi

İŞ DÜNYASINA DEVLET DESTEĞİ

İŞ DÜNYASINA DEVLET DESTEĞİ
1
14 Mart 2019 - 12:08

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İş dünyasına yeni bir istihdam seferberliği çağrısında bulunmasının ardından ‘Burası Türkiye, Burada İş Var’ sloganı ile başlatılan 2019 istihdam seferberliği kampanyasının ‘Burası Edremit, Burada İş Var’ sloganlı Edremit İstihdam Seferberliği Toplantısı Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Devlet destekli

Edremit Ticaret Odası ve Edremit Ticaret Borsası ortak basın açıklamasını yapan Meclis Başkanı Mehmet Hakkı Semerci “İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında iş dünyamıza 8 farklı teşvik sunuluyor ve bunları pek çoğu tarihi destekler şeklinde. Ben bunlardan özellikle çok önemli gördüğüm ikisinden bahsedeceğim. Birincisi; nisan ayı sonuna kadar sağlayacağınız her ilave istihdamın tam 3 ay boyunca ücretini, sigorta primlerini ve vergisini devlet karşılıyor. Bu 3 ay boyunca işverenin maliyeti sıfır. Devamındaki 9 ay boyunca da devletimiz sigorta primlerini ve vergileri ödemeye devam edecek. Yani aylık 1.113 TL’yi devlet karşılayacak. İkincisi de; herhangi bir sebeple işinde sıkıntı yaşayan girişimcilerimiz için çok önemli bir destek getirildi. Eğer bir işveren işlerinde sıkıntı yaşadıysa, faaliyetleri durmuş ya da azalmışsa; çalışanlarının maaşı 3 ay boyunca Kısa Çalışma Ödeneği kapsamında İşsizlik Sigortası Fonu’ndan ödeniyor. Bu teşviklere ilişkin tüm detaylara istihdamseferberligi.org adresinden ulaşabilmek mümkün. Aklınıza takılan bir konu olursa, Odamıza da ulaşabilirsiniz.” dedi.

İşe Yarayacak Projeler

“Önümüzdeki süreçte de üyelerimize yönelik olarak istihdam teşvikleri bilgilendirme toplantıları yapmaya devam edeceğiz.” diyen Semerci, “Buradan tüm iş dünyamıza ve işverenlere de çağrıda bulunuyorum. Sizler vasıtasıyla ülke çapında her işverene sesleniyoruz; Türkiye’nin gücüne ve geleceğine güvenin. İstihdam Seferberliği 2019’a katılın, bu tarihi istihdam teşviklerinden faydalanın. En az bir işsiz vatandaşımızı işe alarak, hem işinizi geliştirin, hem ekonominin büyümesine katkınız olsun, hem de Türkiye’nin geleceğine yatırım yaparak, kazanan siz olun. Dünün en çok kazananları, Türkiye’ye yatırım yapanlar, Türkiye’de istihdam sağlayanlar oldu. Yarının en çok kazananları da, bugün Türkiye’ye yatırım yapanlar, insanımıza istihdam sağlayanlar olacak. Bu topraklarda bereketi ve umudu hiç kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz. Bereketli ve umut dolu bir güne merhaba demek için, Burada iş var, Burada aş var, Burada gelecek var diyoruz.” İfadelerini kullandı .İŞKUR Balıkesir İl Müdürlüğü’nden İş ve Meslek Danışmanı Hüseyin Ata tarafından istihdam teşvikleri ve desteklemelere ilişkin detaylı bilgi aktarımı yapıldı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.