Balıkesir Merhaba Gazetesi

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNE ÖNEM VERİLECEK

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNE ÖNEM VERİLECEK
25 Şubat 2015 - 0:06

Genel

Eğitim konusunda geçmişte yaşanan iş Sağlığı ve Güvenliği konusunda üzüntülerin olduğunu ve tüm Türkiye gibi Balıkesirlinin de iş kazalarına üzüldüğünü belirterek’ birlikte üzüldük’ diyen Başkan Ermişler, İş Sağlığı Ve Güvenliğinin önemine vurgu yaptı. Bu konuda da çalışmalarımız ve eğitimlerimiz olacak’ dedi. Ermişler, Eğitim olarak Milli Eğitim, Halk Eğitim ve bazı kuruluşlarla ortaklaşa dış ticaret eğitimlerinin de başlatılacağını belirterek, personel eğitimlerimizi de dönem dönem yapacağız. Bu hizmetleri yıla yayılan hizmetler olarak planladık’ ifadelerini kullandı.

KGF’DE GERİ DÖNÜŞÜMLER OLUMLU 

Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler hazırladığımız projeleri ve planlanan programları 2014 yılı için tamamadık.2015 için yeni plan ve programlar yaptık. 2014’ün son çeyreğinde bizim için önemli olan faaliyetler gerçekleşti. K Belgesinden sonra dijital ehliyet ve topograf Balıkesir’de yoktu onu kazandırdık. Odamızdan başvuruları alabiliyoruz. Eylül ayı itibarı ile Kredi Garanti Fonu( KGF) merkezde hizmete girmeye başladı. Tahmin edilen den fazla dosyayı Ankara’ya KGF Genel Merkezine gönderdik. Bu Sanayi, üretim ve istihdama da 2015 sonrasındaki süreçte dosyaların artması ile fayda sağlayacaktır.

4 AYDA BÜYÜK BAŞARI

16yıldır KGF ye giden toplam dosya sayısı kadar biz Balıkesir olarak 4 ayda bu rakamlara ulaştık diyen Ermişler,’ Krediye ulaşım konusunda da iyi bir hizmet verildiğini sanıyoruz. KGF’nin varlığı yeterince bilinmiyordu. ‘dedi. Başkan Ermişler, Biz KGF yi getirdikten sonra iyi sahiplendik diyerek yönetim olarak birlikte güzel çalıştıklarını ifade etti. Üyelerimizin faydalanması için yoğun çaba sarf ettik diyen Başkan’ Dosya gönderenlerde geri dönüşlerden memnun. Balıkesir’de böyle bir hizmete ihtiyaç varmış ki 4 ayda rakamsal anlamda limitleri geçtik. Genel müdürümüz ‘Bir yıl içinde 10milyon TL yi geçen şehiri, başarılı bir şehir olarak değerlendiririz ’demişti bende iddiaya girmiştim bu iddiayı da kazandım. Projeyeinandık.7-8 ay gibi bir süre ile geldi bu proje emek harcandı. Amaç il bazında sanayici, yeni girişimci, kadın girişimcilere özellikle, aramıza yeni katılacak üyelere iyi hizmet sermaye ile ilgili önlerini açmak ve kredi ile ilgili problemleri çözmekle ilgili girişimdi. Başardık sonuçlarını da görüyoruz. ÖZEL HABER KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.