Balıkesir Merhaba Gazetesi

İŞKUR MESLEK EDİNDİRİYOR

İŞKUR MESLEK EDİNDİRİYOR
11 Aralık 2014 - 0:15

Genel

Balıkesir Çalışma Ve İşkur İl Müdürü Nazım Balcı İl Müdürlüğünün 2014 yılı içerisinde 12 bin 500 kişiyi işe yerleştirdiğini belirtti. İşverenlere iş görüşmesi için ‘101 bin kişi gönderildi’ dedi.

Merkezde açılacak kurslarla ilgili olarak mülakat ve müracaatların 15 Aralık’ta yapılacağını belirten Müdür Balcı, meslek edindirme kurslarının mülakat ve müracaatlarının İl Müdürlüğünde yapılacağını söyledi.

İşkur İl Müdürü Nazım Balcı , Kurum olarak il müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar içinde şuana kadar 2014 yılı itibarı ile 12BİN500 kişiyi işe yerleştirdik.  101 kişiyi de işe yönlendirdik. Bu önemli bir rakam Aldığımız açık iş dediğimiz özel sektöre ise 21bin 500 kişi alınmış vaziyette diyerek müdürlüğün çalışmalarından bahsetti. İş kur sadece işe yerleştirme faaliyetlerini yürütmüyor diyen Müdür Balcı Bunun yanında özellikle yaptığımız iş gücü analizlerinde meslek edindirme kursları da düzenliyoruz. Yıl içerisinde meslek edindirme kurslarımızı yoğun bir şekilde gerçekleştirmeye çalışıyoruz.’ dedi. Balcı şöyle devam etti: Yılsonunda ilave bir kaynak daha bizim için oluştu. Bir planlama yaptık. Yaklaşık 300 kişiye yönelik meslek edindirme kursu düzenlenecek. Bunlardan Susurluk İlçesinde garsonluk servis elemanlığı, Karesi Halk eğitim Müdürlüğü ile Satış Görevlisi 50 kişiye yönelik 2 grup olarak düzenlenecek kurs yapılacak.

MERKEZ KURSLARIN MÜLAKATLARI İL MÜDÜRLÜĞÜ BİNASINDA

Susurluk’ta saat10.00’da yapılması düşünülen Garson ve Servis elemanı kurs müracaat ve mülakatı 12 Aralık’ta yapılacak.15 Aralık’ta saat 10.00’da Altıeylül Halk Eğitim Merkezinde yapılacak kursların müracaat ve mülakatları yine İl Müdürlüğünde gerçekleştirilecek. Karesi Halk Eğitim Merkezinde verilecek kurs için ( Satış görevlisi ve bilgi işlem elemanı kursu)İl binasında mülakat ve müracat alınacak. Öte yandan saat10.00’’da Altıeylül Halk Eğitimde aşçılık kursunun yanında Susurluk ilçesinde de düzenlenmesi düşünülen Halıcılık dokuma kursu müracaat ve mülakatı saat10.00da il binasında yapılmış olacak.

ÖZEL HABER: DURMUŞ ALİ DOĞDU

HAVRAN VE GÖMEÇ’TE MÜLAKAT VE MÜRACAT BUGÜN

Meslek Edindirme kurslarının öneminden bahseden Müdür Balcı ilçelerde yürütülen çalışmalarla da mesleki eğitim kurslarının devam edeceğini ve yeni belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda kursların açıldığını açıkladı. Yeni kursların bugün itibarı ile başlatıldığını söyleyen Çalışma ve İşkur İl Müdürü Nazım Balcı saat 09.00’da Havran’da Bilgi Muhasebe Eleman kursu, Satış görevlisi kursu müracaat ve mülakatının yapılacağını belirtti. Bugün düzenlenecek diğer bir kurs aşçılık üzerine Gömeç’te saa14.00’te gerçekleştirilecek’ dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.