Balıkesir Merhaba Gazetesi

İşlem süresi beş dakika

İşlem süresi beş dakika
12 Aralık 2014 - 0:03

Genel

Atıeylül Belediyesi, beyaz masa ve çağrı merkezleri işlemlerinde iddialı. Bu birimlere başvuranların işlemlerinin 2 ila 5 dakika arasında tamamlandığı bildirildi.

Altıeylül Belediyesi’nde güler yüzlü hizmeti ile giriş katında vatandaşlara hizmet veren ve 5 ay önce kurulan Beyaz Masa sorunları, şikayetleri, önerileri ve istekleri bire bir alıyor. Günde ortalama 120 kişi beyaz masaya başvuruyor. Yapılan görüşmelerde 110 kişinin işlemi anında sisteme girilip, ilgili müdürlüklere dilekçeler gönderiliyor. Beyaz Masa personeli şimdiye kadar yaklaşık 13 bin 200 vatandaş ile görüştü ve ortalama 2 ile 5 dakika gibi kısa bir sürede vatandaşın iş ve işlemlerini gerçekleştirdi.

Aynı birim bünyesinde hizmet veren 444 06 09 Çağrı Merkezini ise kurulduğu günden bu yana 2 bin 500 kişi aradı. Altıeylül Belediyesi  Başkan Yardımcısı  İsmail Çoban, vatandaşın beyaz masanın verdiği hizmetten memnun kaldığını ve bundan da belediye olarak memnuniyet duyduklarını kaydetti. Çoban, “Amacımız güler yüzlü bir şekilde belediyeye gelen vatandaşlarımızın aynı şekilde ayrılmaları”diye konuştu. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.