Balıkesir Merhaba Gazetesi

İsmail Akçay Koşusu’nu Faslı atletler kazandı

İsmail Akçay Koşusu’nu Faslı atletler kazandı
08 Eylül 2014 - 0:01

Genel

İsmail Akçay Koşusu’nu Faslı atletler kazandı

Eski milli atletlerden Akçay adına bu yıl 6’ncısı organize edilen 10 bin metre koşusunu koşusunda ilk üç sırayı Faslı atletler paylaştı

10

 

Türkiye Atletizm Federasyonunun faaliyet programında yer alan ve bu yıl 6’ncısı düzenlenen “İsmail Akçay Yol Koşusu”nda birinciliği Faslı Joauad Eliazouli kazandı. Altıeylül ilçe Belediyesinin ev sahipliğinde, Balıkesir’in kurtuluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen koşu, Atatürk Stadı önünde Vali Ahmet Turan tarafından tabancayla atış yapılmasıyla başladı. Etkinliğe katılan yerli ve yabancı 200’den fazla atlet, Vasıf Çınar, Milli Kuvvetler, Anafartalar caddeleri, Adliye Kavşağı, Cengiz Topel Caddesi güzergahını takip ederek yeniden başlangıç noktasına ulaştı.

Uzunluğu 10 kilometre olan parkurda ipi ilk göğüsleyen, Faslı Joauad Eliazouli oldu. Aynı ülkeden Aouad Zouhair ikinciliği, El Mouaziz Ardel Hadi de üçüncülüğü elde etti. Madalyasını Turhan’dan alan Eliazouli, 6 bin liralık ödülün de sahibi oldu. Koşuya katılan sporculara da birer madalya verildi. Turhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, İsmail Akçay Yol Koşusu’nun, belki de İstanbul Maratonu’ndan sonra bu alanda en önemli organizasyon olduğunu söyledi. Eski milli atletlerden Akçay’ın, Balıkesir’in yetiştirdiği en önemli sporculardan biri olduğunu vurgulayan Turhan, “İnşallah bu maraton, uluslararası bir maratona dönüşür” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan ise katılımın yüksekliğinden memnun olduklarını bildirdi. Koşunun güzergahını, önceki yıllara göre değiştirip işlek caddelere kaydırdıkları bilgisini veren Aslan, “Güzergahı, herkes daha rahat izlesin ve görsün diye değiştirdik. Ayrıca İstanbul Maratonu’ndan sonra en yüksek miktarda ödül verilen koşu bu” ifadesini kullandı. Akçay ise koşunun adına düzenlenmesinden büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Etkinliği, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Balıkesir’e bağlı ilçelerin kaymakam ve belediye başkanları, daire müdürleri ve vatandaşlar izledi. (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.