Dünyadan HaberlerTürkiye Gündemi

İstanbul 2027 Avrupa Oyunları’nı Ağırlamaya Hazır!

Türk spor tarihinde önemli bir kilometre taşı olan İstanbul'un 2027 Avrupa Oyunları'na ev sahipliği yapmasıyla, heyecan dorukta!

İstanbul 2027 Avrupa Oyunları’nı Ağırlamaya Hazır!

İstanbul, 2027 Avrupa Oyunları’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor! Roma’da gerçekleştirilen imza töreniyle birlikte, bu büyük organizasyonun detayları resmen netleşti. Avrupa Olimpiyat Komiteleri ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan anlaşma sonucunda 2027 Avrupa Oyunları’nın adresi kesinlikle İstanbul olarak belirlendi. Bu önemli karar, İstanbul’un organizasyon kabiliyetini bir kez daha kanıtlıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, EOC ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi arasında atılan imzalarla bu büyük organizasyona ev sahipliği yapacak olmanın gururunu yaşıyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Avrupa Oyunları’nın İstanbul’da düzenlenecek olmasının heyecanını ve mutluluğunu kamuoyuyla paylaştı. Avrupa Olimpiyat Komiteleri Başkanı Spyros Capralos ve diğer yetkililere teşekkür eden İmamoğlu, organizasyon sürecinin titizlikle yürütüldüğünü belirtti.

İstanbul 2027 Avrupa Oyunları'Nı Ağırlamaya Hazır!
Avrupa Olimpiyat Oyunları

2027 Avrupa Oyunları, Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği tarafından dört yılda bir düzenlenen çok sporlu bir organizasyon olarak dikkat çekiyor

Haber: Bülten

Balıkesir’de Üniversiteliler Coşkulu Etkinliklerle Bir Araya Geliyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu