Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘İstifa etmeyeceğim’

‘İstifa etmeyeceğim’
04 Eylül 2014 - 13:19

Genel

‘İstifa etmeyeceğim’
06

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Eylül ayı olağan meclis toplantısının ardından yaptığı konuşmada kendisi hakkında istifa edeceği yönündeki spekülasyonlara itibar etmemelerini istedi.

Bunların tamamen asılsız laflar olduğunu ert bir dille ifade eden başkan Gençer, “istifa etmeyeceğim” dedi.
Ayvalık Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısı 8 gündem maddesi ile Orhan Peker Sanat Galerisinde gerçekleştirildi.
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in başkanlık ettiği toplantıda; CHP’li Belediye Meclis Üyesi Mehmet Ali Tuncel mazeret bildirerek toplantıya katılmazken DSP’li Özge Toygar’ın da gerekçe göstermeden katılamadığı toplantının öncesinde konuşan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık Belediye Meclisinin kısa bir aradan sonra toplandığını hatırlatarak geçen süreçte yaşanılanları özetledi.
Gençer bu sürecin içerisinde turizm sezonu nedeniyle Ayvalık’ın tarihi bir kalabalığı ağırladığını kaydetti. Ayvalık’ın Türkiye’nin tercih edilen bir turizm merkezi haline dönmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle konuştu;
“Yoğunluk nedeniyle bu iki aylık sürede ilçemizin tek ana arterinde yaşanılan trafik keşmekeşliği ve alt yapı sorunlarını inceleme fırsatı bulduk. Ölçümlerimize göre Ayvalık geçtiğimiz Ramazan Bayramında 500 ile 550 bin kişiyi ağırladı. Bu yüzdende de aşırı nüfus yığılması nedeniyle meydana gelen sorunları tespit edebilme şansını bulduk.”
Bu soruyu yanıtlayan Ayvalık Belediye Başkanı Gençer, eski Başkan Hasan Bülent Türközen’in bazı esnafların belediyeye ait kiraları ödemesinin tamamen belediye bünyesinde çalışan bir personelin hatasından kaynaklandığını söyleyerek, bu konuda Ayvalık Belediyesi’nin eski Belediye Başkanı Türközen’in herhangi bir suçunun olmadığını belirtti.
Ayvalık Belediyesi’nin; İller Bankasından Ayvalık, Küçükköy, Altınova olmak üzere 1. 6 milyon lira olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Gençer, “Ancak şu anda 600 bin lira olan İller Bankası payı ise 300 bin liraya inmiş durumda. Oysa Bütünşehir Yasası hazırlanırken, belediyelerin gelirlerinin artacağı belirtilmişti. Ancak bu ne yazık ki böyle olmadı. Ayvalık Belediyesi’nin en büyük geliri su geliriydi. Şimdi ise su gelirleri Büyükşehir’e geçiyor. İlçe belediyelerinin kaynakları alındı ama bizden beklentiler arttı. Bu yüzden de sesimizi çıkarmıyor ve polemiğe giremiyoruz. Benim için ‘istifa edecek’ deniliyor. Ben ucuz kahraman değilim. Polemiklere girmem ve istifa da etmem. Bana oy veren insanlara istifa ederek ihanet etmem. Zorluklarla birlikte mücadele ederek, Ayvalık’ı daha iyi bir yere getirmeyi el birliğiyle başaracağız” sözleriyle Belediye Meclis toplantısı sona erdi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.