Balıkesir Merhaba Gazetesi

İSTİFA KURNAZLIĞI

İSTİFA KURNAZLIĞI
26 Kasım 2014 - 0:10

Genel

Süper Toto Süper Lig’de oynadığı 10 maçta sadece 5 puan toplayarak beklenin çok altında bir grafik çizen Balıkesirspor’da Sivasspor mağlubiyeti bardağı taşıran son damla oldu.

Teknik direkteör İsmail Ertekin’in istifasını açıklamasıyla dün kulüp tesislerin bir basın toplantısı düzenlendi. Çok sayıda basın mensubunun katıldığı toplantıda, Kulüp başkanı Tuna Aktürk ve İsmail Ertekin basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

12 Aralık 2012 yılından bu yana takımın başında olan ve kazandırdığı başarılarla Balıkesirspor’u Süper Lig’e yükselten Ertekin “çocuğum” diye hitap ettiği Balıkesirspor’dan ayrılmak zorunda oluşunun takım adına en iyi ve doğru karar oladuğunu belirtti. Sezon başından bu yana istedikleri oyunu sergileyemediklerini ve çok şanssız goller yediklerini ifade eden Ertekin Balıkesir’de bir takım şeylerin eksik olduğunu ifade etti. Son derece üzgün ve durgun olan Ertekin sözlerine şöyle devam etti: “İki yıl boyunca Balıkesirspor’la çok güzel günler yaşadık. Bu sezona da aynı ümitler ve beklentilerle başladık ancak olmadı. Oynadığımız maçlarda çok talihsiz goller yedik. Bu başarısızlığın nedeni doğal olarak bize yansıyor. Ve bu durumun cezasını birilerinin çekmesi gerekiyor. Bu saatten sonra bu takıma daha fazla yararlı olamam. Herkese çok teşekkür ediyorum.”

Yönetimden herhangi bir istifa isteğinin olup olmadığı yönünde gelen bir soruyaysa Ertekin: “Bu istifa tamamen kendi kararım. Daha fazla zarar bize yakışmaz” sözleriyle cevapladı.

İsmail Ertekin’in istifasını değerlendiren kulüp başkanı Tuna Aktürk “Hocamız 2 yıldır takımımızın başında ve bu güne kadar Balıkesirspor’a kazandırdığı başarıları kimse görmezden gelemez. 39 yıl sonra bu yönetim, bu teknik ekip takımı süper lig’e çıkardı. Balıkesirspor’un imkanları ortada. Bunun için hocama çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. HABER: SEDAT KAYA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.