Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘İSTİKRAR VE GÜVENİN KİLİDİ’

‘İSTİKRAR VE GÜVENİN KİLİDİ’
14 Mart 2016 - 0:13

Genel

‘İSTİKRAR VE GÜVENİN KİLİDİ’

 

AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Başkanlık Divanı Üyesi Sema Kırcı “Bütçenin her geçen dönemde büyüyor olması Türkiye’nin büyüdüğünün en net göstergesidir. Bütçe, milletin en önemli emanetlerinden biridir’dedi.

 

2016 bütçesinin Ak Parti Hükümetlerinin Hazırladığı 14. Bütçe Olduğunu Belirten Kırcı “Ak Parti Hükümetlerinin diğer bütçelerinde olduğu gibi, yine disiplinli ve tutarlı anlayışımızı sürdürüyoruz. İnsanı odağına alan, vatandaşı merkeze alan ve sadece bu yılı değil, önümüzdeki on yılları hesaba katan doğru bir bütçe hazırladık. 2016 bütçesi insanı merkeze alan güçlü bir bütçedir. İnsan odaklı, vatandaş odaklı, adalet ve merhameti esas alan AK Parti siyasetini yansıtan bir bütçedir.”dedi.Sema Kırcı 2016 Bütçesinin insan odaklı, ekonomik kalkınmayı hedefleyen, tutarlı, disiplinli, büyümeyi, istihdam ve yatırımı destekleyen, güven ve istikrarı koruyan, eğitim, sağlık ve altyapı yatırımlarını önceleyen bir bütçe olduğunun altını çizdi.

 

Yeni Anayasayı bir an önce yapmalıyız

 

AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Başkanlık Divanı Üyesi Sema Kırcı yaptığı açıklamada”Türkiye’nin, darbe anayasasını ve darbe hukukunu bir kenara koyarak gerçek bir Anayasa’ya ihtiyacı var. Daha fazla gecikmeden sivil, demokratik ve katılımcı bir Anayasa yazılmalıdır.  Vesayeti ve Anayasa’nın darbe geçmişini unutturacak özgürlükleri ön plana çıkarmalıyız. Milletin beklediği Anayasa bir an önce yapılmalı ve bu Anayasayı bu Meclis’te mutabakatla birlikte yapmalıyız. Başbakanımızın da belirttiği gibi hiçbir ön şartımız yok. Biz AK PARTI ve Hükümet olarak hiçbir ön şart getirmiyoruz. Ama şu konuda kararımız kesin. Milletin beklediği hak ettiği  Anayasa’yı öyle ya da böyle Türkiyemize kazandıracağız. Yapıcı tavrımızdan taviz vermeden bu konudaki çalışmalarımız devam edecek. Anlamlı olan bunu hep beraber başarmamız. “dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.