Balıkesir Merhaba Gazetesi

İSTİŞARE TOPLANTILARININ 5.GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İSTİŞARE TOPLANTILARININ 5.GERÇEKLEŞTİRİLDİ
04 Şubat 2015 - 0:10

Genel

Sanayi Odası, Balıkesir ekonomisinin gündeme alındığı istişare toplantılarının 5’incisini gerçekleştirdi.

Balıkesir Sanayi Odası’nın, şehrin yatırımlarının, ekonomisinin görüşüldüğü ‘Ekonomik İstişare’ toplantılarının beşincisini dün Otel Basri’de gerçekleştirdi. Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula, diğer oda başkanları, bazı kurum ve kuruluşların yöneticilerinin de katıldığı toplantıda Balıkesir ekonomisi değerlendirildi.

Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, toplantı açış konuşmasında yerel yönetimler ve oda başkanlarını bir araya getirmek, sorunları konuşmak amacıyla daha önce de düzenledikleri istişare toplantılarının çok verimli geçtiğini, belirterek, “Bu toplantımızın da çok yararlı geçeceğine inanıyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçildiği günden bu yana yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Başkan Uğur, arıtma tesisi olmayan ilçeler ve beldelerin arıtma projelerinin ihaleye çıkartıldığını bildirdi.

Vali Mustafa Yaman da konuşmasında, Büyükşehir olmanın ve tek elden yönetimin avantajlarına dikkat çekti. Vali Yaman, “Atanmışlar olarak bizler de hizmetlerin, yatırımların gerçekleştirilmesinde elimizden gelen desteği vereceğiz” diyerek desteğini belirtti. İlk bölümü basına açık olarak yapılan toplantının ikinci bölümü basına kapalı olarak devam etti. AHMET İMREN

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.