Balıkesir Merhaba Gazetesi

İşverenle yüz yüze

İşverenle yüz yüze
20 Mart 2015 - 0:07

Genel

İŞKUR 2015 yılı Mart ve Nisan aylarında ‘İşgücü Piyasa Araştırması’ yapacak. Kurum personeli, 2 bin 212 işyerini ziyaret ederek Balıkesir’deki istihdam sorunlarını, beklentileri belirleyecek.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Mart ve Nisan aylarında ‘İşgücü Piyasa Araştırması’ yapacak. Bu çalışma kapsamında Balıkesir İŞKUR İl Müdürlüğü anketörleri, 2 bin 212 işyerini ziyaret ederek işverenlerle yüz yüze görüşecek. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Balıkesir İŞKUR Müdürü Nazım Balcı, bu araştırma ile Balıkesir İşgücü Piyasası’nın fotoğrafı çekilerek işgücü ihtiyacının tespit edileceğini kaydetti. Balcı, “Çalışma sonucunda Balıkesir’de işgücünün yapısı, sektörel bazda çalışanların mesleklere ve cinsiyete göre dağılımları, ihtiyaç duyulan işgücü için talep edilen eğitim ve beceri durumları, temininde güçlük çekilen meslekler ve teminde güçlük çekme nedenleri ile 2015 yılı ortasında işgücü piyasasında mesleki değişim beklentilerine ilişkin bilgiler derleyeceğiz” dedi.

DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİLECEK

İŞKUR İl Müdürü Nazım Balçı, işyerleri ziyaretleri esnasında işverenlere İŞKUR hizmetlerini tanıtmanın yanı sıra yükümlülükleri, hakları ile ilgili danışmanlık hizmeti de vereceklerini açıkladı. Kuruma kayıtlı olmayan işyerlerinin kayıt altına alınacağını belirten Balcı, bu işlemi gerçekleştirirken açık işler almayı, açık işleri karşılamayı, karşılanamayan açık işlerle ilgili olarak işverenle özel çalışma yapmayı, aranan niteliklerde işgücü yetiştirilmesine yönelik işverenlerle işbirliği yapmayı, işverenin İŞKUR’un sunduğu diğer hizmetlere ilişkin görüş ve önerilerini almayı, işgücü yetiştirme alanında işverenlerden etkin olarak yararlanmayı hedeflediklerini bildirdi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.