Balıkesir Merhaba Gazetesi

İtfaiyeciler Balıkesir’de Buluştu

İtfaiyeciler Balıkesir’de Buluştu
27 Ağustos 2021 - 19:18

İtfaiyeciler Balıkesir’de Buluştu

Tüm İtfaiyeciler Birliği Derneği’nin 12. Olağan Genel Kurulu’na katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ayrıca bir belediye başkanı olarak güçlü bir itfaiye teşkilatına sahip olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir’in ev sahipliğini gerçekleştirdiği Tüm İtfaiyeciler Birliği Derneği’nin 12. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu ve ayrıca 18 Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatının katılımıyla gerçekleştirilen genel kurulun öncesinde konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ayrıca bir belediye başkanı olarak güçlü bir itfaiye teşkilatına sahip olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

“VARLIĞINIZ GÜVEN VERİYOR”

İtfaiyecileri Balıkesir’de ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Başkan Yücel Yılmaz “Varlığınız bizlere güven veriyor. Bursa, Manisa ve Çanakkale ile yakaladığınız düzen ve uyum bizleri gerçekten memnun ediyor. Sizler, insanlarımızın malını ve canını kurtarmak için mücadele ediyorsunuz, ayrıca  bu en kutsal görevlerden birisi. Sevginiz, cesaretiniz ve inancınız hiç eksilmesin. Allah hepinizi korusun.” açıklamasında bulundular.

“GURUR DUYUYORUZ”

İtfaiye Teşkilatlarının kapasitesini artıracak çalışmalar yapacaklarını söyleyen Tüm İtfaiyeciler Birliği Derneği Genel Başkanı ve ayrıca Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Halil Yılmaz “Bu salon bizim gücümüzü, heyecanımızı gösteriyor. Sizleri şehrimizde ağırlamaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

“SİZLER BU MİLLETİN KAHRAMANLARISINIZ”

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu ise “İtfaiyeci kardeşlerimde bir arada olmaktan ayrıca gurur duyuyorum, ayrıca mutluluk duyuyorum. Bütün bu afetlerde en önde, ayrıca kendi canını hiçe sayarak tüm canları kurtarmak için çabalayan sizler bu milletin kahramanlarısınız.” açıklamasında bulundular.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.