Balıkesir Merhaba Gazetesi

İvrindi Kelle Peyniri Coğrafi İşareti İçin Çalışmalar Başladı

İvrindi Kelle Peyniri Coğrafi İşareti İçin Çalışmalar Başladı
17 Aralık 2020 - 15:36

İvrindi Kelle Peyniri Coğrafi İşareti İçin Çalışmalar Başladı

 

İvrindi Kelle Peyniri Coğrafi İşareti İçin Çalışmalar Başladı. İvrindi İlçesi’nde neredeyse her hanede üretilen ve tüketilen meşhur kelle peyniri için coğrafi işaret alınması için çalışmalara başlandı.

ÇALIŞMALARA BAŞLANDI

İvrindi İlçesi’nde neredeyse her hanede üretilen ve tüketilen meşhur kelle peyniri için coğrafi işaret alınması için çalışmalara başlandı. İvrindi Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar doğrultusunda İlçe’nin meşhur lezzeti tescillenmiş olacak.

KELLE PEYNİRİNE DAİR TÜM DOKÜMANLAR BEKLENİYOR

Coğrafi işaret haritasında kendine yer bulması beklenen lezzet için başvuru sürecine ilişkin İvrindili vatandaşlardan üretim ve tüketime dair dokümanlar beklendiği açıklandı. İvrindi Belediyesi tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada peynirin üretilirken çekilmiş fotoğraf ve videoları; peynirin oluşum süreci, tarihi, sunum ve tarif çeşitliliğine ilişkin tüm detayları içeren yazılar kısacası “İvrindi Kelle Peyniri “ne dair tüm öğelerin belediyenin sosyal medya hesapları ile paylaşılması beklendiği belirtildi. Paylaşılan öğeler coğrafi işaret başvuru sürecinde peynirin İvrindi’nin vazgeçilmez bir değeri olmasına yardımcı olacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.