Balıkesir Merhaba Gazetesi

İvrindi Kongresinde İthal Tahrik Mi Var?

İvrindi Kongresinde İthal Tahrik Mi Var?
14 Ekim 2020 - 17:36

İvrindi Kongresinde İthal Tahrik Mi Var?

 

İvrindi Kongresinde ortaya çıkan görüntüler ile ilgili İvrindi AK Parti ilçe yönetiminden bomba iddia. Kongrede ki tahrik girişimi İl Başkanı Ekrem Başaran ve Milletvekili Mustafa Canbey’i hedef alan kurgu bir İtibar suikastı girişimiydi.

 

İlginç Görüntüler Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz hafta İvrindi’de düzenlenen AK Parti ilçe kongresinde, Karaçepiş mahalle muhtarı Mesut Akbaba’nın divan heyetine sunduğu adaylık başvurusunun tüzük gereği reddedilmesi sonucu ortaya çıkan tahrik dolu görüntüler ile ilgili ilginç gelişmeler yaşanıyor.

 

Bir Hafta Önce Turgutlu’da Aynı Senaryo

İvrindi’de ki AK Partililer, Mesut Akbaba’nın istifa etmeden aday olmasının tüzük gereği mümkün olmadığını bildiği halde adaylık başvurusunda bulunduğunu belirterek, Delege olmadığı halde salonda olan Manisa’nın Turgutlu ilçe kongresinde arbede çıkaran Zekeriya Kaya ve Mesut Akbaba’ya yakın olan birkaç isme dikkat çekiyor.

 

Tahrik Kurgulanmış İtibar Suikastıydı

Zekeriya Kaya adlı şahsın Turgutlu ilçesinde düzenlenen kongrede benzer şekilde tahrik dolu davranışlarda bulunduğu görüntülerin sosyal medyada da olduğunu ifade eden İvrindi AK Parti yöneticileri tahrik olayının kurgu olduğunu ve İl Başkanı Ekrem Başaran İle Milletvekili Mustafa Canbey’in hedef alındığını iddia ediyor.

 

Haber: Kamil Akyürek

 

Zekeriya Kaya’nın İvrindi kongresine giriş yaptığı fotoğraflar güvenlik kameralarına böyle yansıdı:

 

Zekeriya Kaya’nın daha önce katıldığı Turgutlu İlçe Başkanlığı kongresinde olay çıkardığı görüntüler, medyada böyle yer bulmuştu:

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.