Balıkesir Merhaba Gazetesi

İVRİNDİ YAPILAN HİZMETLERLE COŞUYOR

İVRİNDİ YAPILAN HİZMETLERLE COŞUYOR
11 Mart 2016 - 10:08

Genel

İVRİNDİ YAPILAN HİZMETLERLE COŞUYOR

İVRİNDİ Belediye Başkanı Recai Baytar ilçenin çehresini değiştiren ve ekonomisini hareketlendiren adımlarla ilçeye canlılık getirdi. Başkan Baytar ‘ Meydandaki trafik sorunu için otopark inşası devam ediyor Belediye Oteli ile dışarıdan gelen misafirlerin ağırlanabileceği şekilde dizayn edilecek’dedi.

İvrindi de yapılan yeni Düğün Salonu  ile davet programları daha renkli geçecek. Sosyal donatı alanlarına önem verdiğini belirten Başkan Recai Baytar ‘300 kişiyi ağırlayabilecek bu mekanda herşey düşünüldü’ dedi.

Öte yandan Büyükşehirlerin şehre girişlerinde dikkat çeken şehrin markalarının tanıtımlarının maketleştirilerek görsel olarak akılda kalıcılığını sağlayanlar arasında çatala batırılmış bir köfte, halay çeken ağalar, çoban ve kuzular, çiçekler, yoldan geçenleri karşılıyor. Et’i ile nam salan İvrindi ilçesinde, kuzu maketi, ilçenin girişinde özellikle yaz turizmi için körfez bölgesine akın eden vatandaşların dikkatini çekecek. Bunun yanında yol kenarlarında boylu boyuna uzanan küçük dükkânlarda el emeği göz nuru eserler ve ürünler satışa sunulacak.

 

MEYDANDA TRAFİK ÇÖZÜLÜYOR

İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar, Meydanda araç park sıkıntımız vardı. Burası 2 katlı otoparkımız yapılıyor. Üzerinde taksilerin alt katıda otobüslerin durabileceği bir otopark. Bunun üzerinde 13 odalı 1süit ve normal odalardan oluşacak. Belediye olarak ihale sonrasında bu işlemler başladı ve büyükşehir belediyemizde yüzde 30’una katkı sağladı. Büyükşehir belediye başkanımız Edip Uğura bu konuda çok teşekkür ediyorum’ dedi. Başkan Baytar, Dışarıdan gelen misafirlerimiz için bir otel ihtiyacı da vardı. Gelenlere ‘otel yok’ diyemiyoruz bu sıkıntıyı da bu otel yapımı ile çözmüş olacağız. Öte yandan Bin metrekarelik bir alanda 300 metrekaresini ayırdık çay ocağı, wc’si, ses sitemleri,  Gelin odası, mescit  yaptık.700metrekare burası ve 300kişiyi rahatlıkla ağırlayabilecek bir düğün salonumuzda İvrindi Belediyemiz tarafından ilçemize kazandırılmış oldu ifadelerine yer verdi.

 

BELEDİYE ELİYLE BEŞİKTEN MEZARA DEDİRTEN HİZMET

İvrindi Belediyesi  ‘Hoş geldin bebek’ diyerek Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürüttüğü proje ile yeni doğan bebeklerden yaşlılara ve ilçede yaşayan herkes için hizmet üretmeye çalışıyor. İlçenin önde gelen ürünleri ile ilgili olarak bir süredir çalışma yürüten Belediye Başkanı Recai Baytar bu konuda ilçedeki otopark sorununun çözümü içinde başlatılan bina yapımının devam ettiğini söyledi.

 

. İvrindi merkez ve kırsalında yapılan çalışmalarla birlikte bugüne kadar pekçok mahalleye çocuk oyun alanları monte edilerek çocukların ve köy hanımlarının hizmetine sunuldu. Oturarak dinlenebilecekleri mekanların yanında Büyükşehir Belediyesi tarafında atılan asfaltlarla birlikte yollarda, vatandaşta tozdan kurtuldu. Mezarlık çalışmaları kapsamında mezarlık duvarları İvrindi belediyesi ekipleri tarafından inşaa edildi. Mezarlıklara ayrı bir önem veren belediye ve ekipler şehit mezarlarında da Türk bayrakları konuşlandırdı.

‘YÖRSEL ÜRÜNLER DİKKAT ÇEKİYOR’

Belediye Başkanı Recai Baytar yöresel ürünlerle ilgili olarak ilçenin meşhur ve lezzetli ürünlerinin hazırlanan küçük dükkânlarda satışının yapılacağı bilgisini verdi. Dükkânların inşasının tamamlandığını açıklayan Baytar aynı zamanda ilgi gören dükkan stantlarında bugüne kadar ilçede el emeği ile yapılan halı dokuma, kaşıkçılık, desticilik konularında el emeklerinin de görücüye çıkmış olacağını söyledi.

SAĞLIKLI ÜRÜNLERİN SATIŞ NOKTASI İVRİNDİ

Başkan Recai Baytar, ‘Burada ilçemizdeki mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın emeklerinin sergilenerek satışının gerçekleşeceği dükkanlar. Yöresel ürünlerin satış yeri. Körfezden gelen vatandaşlarımızın Balıkesir, Ankara, İstanbul ve benzeri illerden gelip geçenlerin uğrak yeri olacak ve ürünlerimizden alarak lezzeti buradan alıp gidecekler. Burada et meşhur, kelle peyniri peynircilik meşhur, halı dokumalarımız var köylerimizde ellerle dokulan kaşıkçımız var ellerle yapılan testicimiz var topraktan desti vb ürünleri yapan tüm el emeği ile ürüne dönüşen materyaller burada. Yöresel materyallerin yanı sıra tarhana ,salça akla gelen ve burada yetişen ürünlerde yine bu Pazar yerimizde satışa sunuluyor. Talebe göre arttırılacak.6 dükkanımız var şuanda yer teslimleri gerçekleşti’dedi.  KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.