Balıkesir Merhaba Gazetesi

İvrindi’de Nevruz coşkusu

İvrindi’de Nevruz coşkusu
24 Mart 2016 - 0:03

Genel

İvrindi’de Nevruz coşkusu

Nevruz Bayramı, İvrindi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Öğrenciler tarafında hazırlanan yörük kıl çadırı büyük beğeni topladı.

BAHARIN gelişi simgeleyen Nevruz Bayramı, İvrindi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Nevruz Kutlamaları’ na, İvrindi Kaymakamı Bekir Çelik, İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Karaboğa, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri ve bir çok vatandaşa katıldı. Program İvrindi Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Mustafa Yücel’ in Nevruz’un anlam, önemi ve tarihçesi ile ilgili konuşmasıyla başladı. Öğrenciler arasında yapılan yarışma ve etkinlikler sonrası dereceye giren öğrencilere, ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

YÖRÜK KIL ÇADIRI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Protokol üyeleri Nevruz Kutlamaları´nın simgesi olan çekiç ile örste demir dövme etkinliğini gerçekleştirdi. Türklüğün simgelerinden olan yörük kıl çadırı, öğrencilerin giydiği yöresel ve kültürel kıyafetler misafirler tarafından büyük beğeni topladı. Kutlama alanında hazırlanan yayık ayranı yörük kıl çadırında protokol üyelerine ve misafirlere ikram edildikten sonra baharın gelişini simgeleyen Nevruz Bayramı kutlamaları Anadolu İmam Hatip Lisesi Mehteran Takımı’nın gösterisi ve yemek ikramıyla son buldu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.