Balıkesir Merhaba Gazetesi

İvrindi’de Tüm Mezarlıklar Bayrama Hazır

İvrindi’de Tüm Mezarlıklar Bayrama Hazır
10 Mayıs 2021 - 12:47

İvrindi’de Tüm Mezarlıklar Bayrama Hazır

İvrindi Belediyesi merkez ve kırsal mahallelerde bulunan tüm mahalle mezarlıklarının bakım, ilaçlama ve temizlik çalışmalarını tamamlayarak bayram ziyaretine hazır hale getirdiler.

Oluşturulan 15 kişilik ekipte ilaçlama, ot temizliği ve mezarlık bakımına kadar yoğun mesai harcadı.

Cengiz “ Mübarek Ramazan ayının sonuna gelirken tüm birimlerimiz ile içinde bulunduğumuz tam kapanma sürecinde aktif çalışmaları sürdürmek için sahadaydık. Manevi duyguları yoğun olarak yaşadığımız bu ay içerisinde tüm mezarlıklarımızı gerçekleştirecek ziyaretler için hazır duruma getirmek için ayrıca yoğun çana sarf ettik. Bu da yer yer çalışmalarımızı zorlaştırsa da ekiplerimiz üstesinden gelmesini bildi. Bugün itibari ile 15 kişilik ekibimiz ile ayrıca son 2 mezarlığımızın detaylı temizliğini yaparak çalışmalarımızı sonlandıracağız.

Başkan Cengiz, “Ekibimize üstün gayretleri sebebiyle teşekkür ediyorum”

Uzun sürede tamamlanması planlanan mezarlık temizlik ve ilaçlamasını özverili çalışmalar sonrası çok kısa sürede tamamladıklarını ifade eden Başkan Cengiz “ Özellikle Ramazan ayında bu kadar güzel çalışma sürdüren ekibimize minnettarım. Bayramda kabir ziyareti gerçekleştirecek hemşehrilerimiz için yoğun mesai harcadılar. 15 kişilik ekibimiz mesai kavramı gözetmeksizin plan dahilinde büyük uğraş verdiler. Toplamda ilçe genelinde ayrıca 57 mezarlığımız mevcut. Her bir mezarlığımız en uç noktasına kadar titizlikle işlem gördü. Bu hummalı çalışmaları sürdüren ekibimize ve ayrıca koordine eden birim müdürümüze teşekkür ediyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.